Komfortowe korzystanie z bramy

Brama potrafi być prawdziwym utrapieniem zwłaszcza, kiedy często jej używamy i to jeszcze w dodatku zimą. Co prawda te mamy coraz cieplejsze, ale wciąż zdarzają się okresy bardzo niskiej temperatury i sporych opadów śniegu, co potrafi mocno utrudnić korzystanie z bramy. Nikt też nie lubi odśnieżania z samego rana, kiedy za chwilę powinniśmy być już w pracy. Jak sobie z tym poradzić?

Bramy przesuwne z automatyką 

automatyka do bramy przesuwnejZ pewnością każdy, kto posiada bramę dwuskrzydłową oraz jeździ do pracy autem spotkał się w życiu z sytuacją w której musiał wstawać nierzadko nawet i godzinę wcześniej po to, aby przed wyjazdem do pracy zdążyć odśnieżyć bramę. Odśnieżanie bramy potrafi być naprawdę uciążliwe zwłaszcza, że podczas tej czynności możemy się zmachać, spocić, a co za tym idzie później także rozchorować. Dlatego obecnie coraz częściej decydujemy się na zakup bramy przesuwnej, która eliminuje problem odśnieżania. Bramy te posiadają jednak jedną zaletę, która równocześnie może okazać się niestety wielką wadą. Mowa o ich lekkości. Zaletą jest to, że taką bramę łatwo nam otworzyć zwłaszcza, gdy porusza się ona na kółeczkach po szynach. Wadą natomiast jest to, że taką bramą łatwo poruszyć może również wiatr, kiedy na przykład przejeżdżamy przez nią autem. Dlatego oprócz nowej bramy przyda nam się także automatyka do bramy przesuwnej, która rozwiąże absolutnie wszystkie problemy z bramą, jakie mieliśmy do tej pory. Automatyka bowiem posiada w sobie specjalne fotokomórki, które uniemożliwiają bramie poruszenie się w momencie, kiedy coś stoi na przeszkodzie niezależnie od tego, czy jest to przejeżdżający samochód, postawiony rower, czy człowiek. Zabezpieczenie to pozwala nam uniknąć wypadku, a jednocześnie stanowczo ułatwia nam codzienne korzystanie z bramy.

Bramę automatyczną bowiem otwieramy za pomocą pilota. Po pierwsze jest to dodatkowe zabezpieczenie przed potencjalnymi włamaniami. Z taką bramą znacznie ciężej jest się rozprawić aniżeli z jej tradycyjną formą. Poza tym automatyka potrafi też po prostu odstraszyć, bo swoim wyglądem bardzo przypomina alarm. Otwierając bramę za pomocą pilota możemy to robić wygodnie z garażu, lub siedząc już w samochodzie, dzięki czemu eliminujemy kolejny problem, jakim dotychczas był przymus wysiadania z auta w celu otwarcia i zamknięcia bramy.