Kredyt hipoteczny – pierwsze kroki.

Większość osób marz o własnym kącie. Wymarzony dom, wyczekane mieszkanie – niezależnie do tego, czy szukamy oazy spokoju na wsi czy nowoczesnego loftu w centrum miasta, musimy je jakoś sfinansować. Tu z pomocą przychodzi kredyt.

Jak przygotować się do wniosku o kredyt hipoteczny?

kredyt hipoteczny wrocławOczywiście najpopularniejszą formą finansowania nieruchomości jest wspomniany kredyt. Jednak mało kto wie, że do złożenia wniosku można się wcześniej przygotować. Przede wszystkim należy dokładnie przejrzeć i porównać wszystkie oferty. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny wrocław czy każde inne duże miasto ma siedziby wielu banków, gdzie poznamy szczegóły warunków kredytu, w mniejszych miastach z reguły pozostaje nam rozmowa z konsulatem przez telefon. Warto przygotować sobie tabelę, gdzie porównamy oprocentowanie, prowizję, wysokość raty czy wszelkie opłaty dodatkowe jak ubezpieczenie. Po drugie, warto przygotować swoją historię kredytową. Bank oczywiście będzie sprawdzał jak wyglądały nasze zobowiązania i ich spłata w przeszłości. Wbrew pozorom wcale nie jest dobrze nie mieć żadnych. Lepiej posiadać kilka, spłaconych już pożyczek czy rat – ważne aby były one spłacane bez opóźnień. To podniesie naszą wiarygodność. Warto także zamknąć wszelkie karty kredytowe oraz dostępne debety na koncie – mogę one obniżać naszą zdolność kredytową i być traktowane przez bank jako potencjalne zobowiązania. Oczywiście bank będzie potrzebował od nas różnych dokumentów – jednym z nich z całą pewnością będzie zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy, wiec warto się na to przygotować. 

Otrzymanie kredytu hipotecznego nie jest łatwe – wymagana jest spora ilość dokumentów a bank dokładnie sprawdza wszelkie informacje oraz konta bankowe. Jednak jeśli do wniosku kredytowego podejdziemy odpowiednio, jest duża szansa, że szybko wprowadzimy się do swojego wymarzonego lokum.