Krótka historia drzwi wejściowych

 

Drzwi wejściowe są wyjątkowo istotnym elementem pozwalającym na ochronienie domu przed intruzami, a niejednokrotnie także przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ich historia jak się okazuje naprawdę odległego czasu, bo starożytnego Egiptu.

Pierwsze drzwi wejściowe w historii

drewniane drzwi wejściowe koninPierwsze wzmianki o wykorzystaniu drzwi pochodzą ze starożytnego Egiptu. Wykonywane były z rzeźbionego drewna – dębowego, oliwnego, cyprysowego i cedrowego. Wybór zależał od dostępności oraz klimatu, jaki tam panował. Montowano je głównie przy wrotach do świątyń. Jak się okazuje najstarsze drzwi, które znajdują się w kolekcji muzealnictwa, pochodzą z 2000 r. p.n.e. z Nippur w Mezopotamii. Obecnie można je obejrzeć w zbiorach British Museum w Londynie. Obecne konstrukcje zdecydowanie różnią się od wczesnych drzwi. Posiadają dodatkowe zabezpieczenia, zamki i wzornictwo, które z łatwością można dobrać do swoich preferencji. Można to zapewnić przez wykorzystanie najnowszych, innowacyjnych technologii, które stale się rozwijają. Wysokiej jakości, drewniane drzwi wejściowe konin posiada w swojej wyjątkowo bogatej ofercie. Można spośród nich wybrać modele charakteryzujące się niebanalnym, nowoczesnym wyglądem lub skrzydła nieco bardziej klasyczne. Z całą pewnością każda z tych konstrukcji zapewni odpowiedni, wysoki poziom bezpieczeństwa przed niepowołanymi osobami. Można także w wyjątkowo prosty sposób uefektywnić mieszkanie drzwiami o niezwykłym wzornictwie. Dla każdego coś dobrego!

Nie każdy to wie, lecz drzwi towarzyszące ludziom w każdym budynku były wykorzystywane już od czasów starożytnych. Oczywiście ich konstrukcja bardzo mocno się zmieniła i dzisiaj można dobrać dodatkowe zabezpieczenia lub specyficzne, ciekawe wzornictwo charakteryzujące ten element wnętrz.