Książka własnego autorstwa

Często w śród nas są osoby, które mają lekkie pióro a pomysły na nowe fabuły do książek o różnych gatunkach przychodzą z dużą łatwością. Może zastanawiają się nawet nad tym, by wydać własną książkę i nasuwa się pytanie jak ją wydrukować. W tym artykule po krotce wyjaśnimy tą kwestię

Jak przygotować tekst książki do drukowania

przygotowanie tekstu do drukuNie jedna osoba mająca lekkie pióro myśli o wydaniu własnej książki czy czasopisma, tym bardziej, jeżeli przychodzi jej to z łatwością a co najważniejsze lubi to robić.  Wydanie własnej książki wiąże się z pewnymi etapami przez jakie trzeba przejść. Samo napisanie książki nie należy do najłatwiejszych rzeczy, jednak samo jej napisanie nie wystarcza. Chcąc wydać książkę, bardzo istotnym elementem jest przygotowanie tekstu do druku. Niestety to nie jest takie proste jak się może wydawać nie jednej osobie. Takie przygotowanie tekstu wymaga różnych elementów. Jeżeli nasz tekst jest pisany w Wordzie nie powinniśmy używać jak zwanych miękkich enterów, tabulatury ani spacji do wyrównywania tekstu. To zadanie spoczywa na kimś innym. Następnie nasz tekst przechodzi proces oczyszczania czyli eliminowane są naleciałości Worda, Dodawane są wtedy rożne przypisy jak również poprawiane są błędy takie jak podwójne spacje, spacje przed przecinkiem i inne błędy tego rodzaju. Po korekcie i oczyszczaniu zazwyczaj znika problem z wydrukowaniem. Warto jednak zwrócić uwagę na różne elementy zanim przystąpimy do wydrukowania np. czy nasze litery nie są za małe. Jeżeli są za małe, może stać się tak, że na papierze będą one mało czytelne.

W drukowaniu książek często używa się kolor czarny. Jest on najbardziej czytelny i wyraźny. Dzięki temu maszyna, która nakłada kolor w danym miejscu przejeżdża tylko jeden raz. Mieszanie ze sobą kolorów może wpłynąć na to, że tekst stanie się rozmazany bądź będzie rozjazd tekstu.