Laryngolog dziecięcy i dla dorosłych

Diagnozowaniem i leczeniem chorób nosa, ucha, gardła, krtani i innych narządów szyi i głowy najmuje się otylaryngologia. Kiedy jednak udamy się na poradę do specjalisty? Najczęstsze objawy, które nie budzą wątpliwości to wszelkiego rodzaju bóle – ucha, nosa, gardła.

Laryngolog dziecięcy w Bydgoszczy – co wyleczy?

laryngolog dziecięcyZazwyczaj jednak w takich wypadkach w pierwszej kolejności i tak udajemy się do naszego lekarza rodzinnego, dopiero on podejmuje decyzję o skierowaniu nas na dalsze badania. Najczęstszymi schorzeniami z jakimi otolaryngolog ma do czynienia to zapalenia migdałów oraz zapalenia zatok przynosowych. Innymi powszechnymi dolegliwościami są też zapalenia uszu i krtani, szumy uszne. To co nie każdemu przychodzi od razu do głowy to fakt, że laryngolog pomoże nam również w naszych kłopotach z chrapaniem. Ponadto zajmuje się też zawrotami głowy oraz zaburzeniami równowagi. Do tego rodzaju specjalisty w Bydgoszczy udamy się też ze złamaniami nosa bądź też ze skrzywioną przegrodą nosową. Jeśli leczymy się w związku z nowotworami w obrębie głowy i szyi laryngolog będzie jednym z tych specjalistów, do których odwiedzania będziemy musieli przywyknąć. Laryngolog dziecięcy w Bydgoszczy pomoże z kolei najmłodszym w ich problemach. Otolaryngolog pomoże również w dolegliwościach związanych z tzw. Zespołem Sjörgena, czyli upośledzenie ślinianek i gruczołów łzowych.

Inną mało znaną chorobą, z która zmierzy się laryngolog, jest choroba Meniere’a, do których nieprzyjemnych objawów należą nagłe ataki zawrotów głowy, prowadzące do nudności a nawet wymiotów. Otolaryngologia zajmuje się wreszcie też takimi dolegliwościami jak zaburzenia połykania czy niedowłady twarzy i szyi