Listwa aluminiowa do montażu taśm LED

Taśmy LED stają się coraz bardziej popularnym dodatkiem do wystroju wnętrz. Dzięki nim możemy w prosty sposób zmienić charakterystykę oświetlenia umeblowania, ściany czy schodów. Ażeby przeprowadzić ten proces w sposób prawidłowy, potrzebujemy estetycznych profili, które pozwolą ukryć taśmę i zapewnią jej prawidłową ochronę. Tego typu profile możemy dobierać w zależności od miejsca docelowego montażu oraz szerokości taśm lub ich ilości.

Listwa przeznaczona do montażu taśmy LED

listwa aluminiowa ledListwy i profile przeznaczone do montażu oświetlenia LED możemy podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich są profile, które możemy montować sposobem nawierzchniowym. Są one zamknięte z jednej strony osłoną przepuszczającą światło, a ich montaż odbywa się w miejscach, gdzie muszą one być umieszczone bez wbudowywania w obiekt docelowy. Kolejnym rodzajem jest listwa aluminiowa LED, która jest przeznaczona do wbudowania. Dzięki temu będziemy mogli umieścić ją w schodach lub estetycznie wkomponować we wnęki meblowe. Do dokładnego dopasowywania służą listwy kątowe, które możemy umieszczać w narożnikach ścian lub kantach meblościanek. Oprócz zwykłych profili sprzedawane są także wersje specjalistyczne, które mogą zostać wykorzystane do oświetlenia opraw wielokątnych oraz linowych. Do profili możemy także dobierać dowolne przesłony, odpowiadające nam kolorystycznie. Służą temu np. profile bez przesłon, sprzedawane w specjalistycznych sklepach.

Kupując listy i profile LED, musimy pamiętać o niezbędnych akcesoriach, które muszą zostać zakupione wraz z nimi. Są to wszelkiego rodzaju zaślepki, mocowniki czy zawieszki. Dzięki zawieszkom będziemy mogli zamocować profil pod sufitem w estetyczny sposób. Ten sposób sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnej kuchni.