Marketowe firmy ochroniarskie i sprzątanie

Sprzątanie, mycie okien, pastowanie podłogi to jedne z najbardziej znienawidzonych prac domowych nie tylko dla młodych osób ale również i mężczyzn a nawet i części kobiet.

Sprzątanie to również zadanie ochrony.

sprzątanieZ tymi pracami mamy problem we własnych, niewielkich domach, ale co mają powiedzieć osoby, które zajmują się sprzątanie- Wałbrzych wielkich galerii handlowych czy korporacji? O ile w korporacjach ludzie zachowują się w miarę cywilizowanie, to w galeriach handlowych mamy do czynienia z hordą nieokiełznanej bandy człekopodobnych stworzeń. Naprawdę współczuję osobom tam pracującym, wpadają całe autokary młodzieży w ramach wycieczek szkolnych i zaczyna się od zwiedzania sklepów na parterze, poprzez krótką ale bardzo intensywną wizytę w jadłodajni śmieciowego jedzenia kończąc na wizycie w kinie, podobno w celu liźnięcia kultury. Za taką wycieczką powinna jechać od razu wielka szczotka z polewaczką, młodzież nie wie, że jak spadnie papierek, worek z ketchupem czy dolewka coli to samo to nie znika, to musi ktoś posprzątać. Dla nich takie rzeczy po prostu znikają, samoistnie, jak w domu, tyle, że w domu to rodzicielka posprząta, a w takiej galerii to pewnie też ktoś sprząta. Naprawdę współczuję tym paniom często na głodowej rencie z dodatkiem podobnie głodowym za wykonywaną pracę, przemierzającym przez 8 godzin galerię handlową z wózkiem pełnym chemikaliów i ścierającym wszystkie te tłuste rączki z witryn sklepowych, rozdeptane ketchupy czy rozlane napoje mocno gazowane słodzone cukrem i słodzikami. Osiem godzin chodzenia, użerania się bo firma ochroniarska zgłasza coraz to nowe zabrudzenia, do tego co godzinę trzeba zajrzeć do toalety i sprawdzić czy nikt nie ukradł papieru toaletowego, suszarki do rąk czy umywalki. Do tego idąc w szarym fartuszku odbija się jej sylwetka w witrynach, gdzie manekiny są ubrane w ubrania, których wartość znacznie przekracza dwumiesięczną pensję pani sprzątającej.

A na koniec pracy ochrona sprawdzi czy aby na pewno pani sprzątająca nie zabrała ze sobą ketchupu w saszetkach albo ścierki i można iść do domu urządzać sprzątanie dalej.