Materace wykonywane z materiału stworzonego przez NASA

 

Na polskim rynku istnieje wiele materacy, które można kupić w różnych cenach. Jest bardzo wiele tanich materacy, ale są też droższe, które czasem swoją ceną przewyższają nawet łóżka. Obecnie jednym z najdroższych rozwiązań są materace piankowe.

Materac zawierający wysokiej jakości piankę termoelastyczną

tani materac piankowyZ drugiej strony są to też nowoczesne i najlepsze materace, które pozwalają na wysokiej jakości odpoczynek. Dzięki materacom piankowym można się zrelaksować, a co najważniejsze jest to ulga dla kręgosłupa po długim dniu pracy. Budowa i właściwości materacy piankowych budzą zdumienie. Zostały skonstruowane tak, by zapewniać najlepszą wygodę, komfort w czasie ich użytkowania. Obecnie szczytowym osiągnięciem są materace piankowe termoelastyczne. Taki tani materac piankowy można kupić nawet przez internet. Dostawa materaca jest najczęściej darmowa. Bardzo ciekawe jest to, że pianka termoelastyczna powstała w laboratoriach NASA. Jeszcze nie tak dawno temu nikt nie spodziewał się, że ten materiał może zostać zawłaszczony przez firmy, które zajmują się produkcją materacy! Co więcej, cena materacy piankowych osiąga teraz wartości porównywalne z innymi materacami. Jeśli więc mamy do wyboru materac piankowy i inny o podobnej cenie, to najlepiej postawić na materac z pianką termoelastyczną. Na pewno nie będziemy żałować tej decyzji – zwłaszcza nocą, w trakcie snu. Zasypianie na materacu piankowym jest bardzo przyjemne.

Na polskim rynku dostępne są również materace lateksowe oraz materace kieszonkowe. Ceny tych materacy są obecnie niewiele niższe niż ceny materacy piankowych. Główną zaletą materacy piankowych jest to, że bardzo dobrze dopasowują się do ciała osoby leżącej na takim materacu. Właśnie dlatego są one polecane również w profilaktyce przeciwodleżynowej u osób, które spędzają w łóżku wiele godzin.