Matrycę z wypalonymi pikselami trzeba wymienić

W nowej generacji laptopach stosuje się matryce ledowe, które mają to do siebie, że po latach po prostu się zużywają. To zużycie polega głównie na tym, że wypalają się w nich piksele, a więc poszczególne części wyświetlacza są po prostu koloru czarnego. To w niczym nie przeszkadza, ale już pierwszy wypalony piksel powinien nas skłonić do pomyślenia o wymianie matrycy na nową.

Ile kosztuje nowa matryca z montażem?

fachowa wymiana matrycy w laptopie w WarszawieJeśli zauważymy na ekranie naszego laptopa coś na podobieństwo pustych miejsc w obrazie to dowiedzmy się ile kosztuje do niego nowa matryca. W przypadku większości nowoczesnych laptopów jest to koszt od kilkuset złotych do tysiąca. Cena nowej matrycy jest proporcjonalna do wartości laptopa, ale nie jest to żadną regułą. Dlatego może się okazać, że do bardzo drogiego laptopa matryca będzie kosztować sześćset złotych. Najlepszym wyjściem jest fachowa wymiana matrycy w laptopie w Warszawie oferowana przez tamtejsze serwisy. Za samą wymianę biorą one około dwustu złotych, ale możemy mieć wtedy absolutną pewność, że wyświetlacz zostanie wymieniony prawidłowo. A na pewno warto wymienić matrycę z wypalonymi pikselami na nowiuteńką, na której praca i zabawa będzie o wiele przyjemniejsza. Dopiero po wymianie wyświetlacza na nowy zobaczymy jak to jest jak nie ma na ekranie pustych miejsc. Bo mimo wszystko o wiele lepiej pracuje się na laptopie, który ma w stu procentach sprawny ekran.

Wymiana matrycy możliwa jest w każdym laptopie. Jest to tylko kwestia bardzo delikatnego i umiejętnego wyjęcia starego ekranu i zamontowanie w obudowie nowego. Trzeba też właściwie matrycę połączyć z laptopem, ale to jest akurat najprostsze. Sama wymiana matrycy może potrwać około kwadransa, więc jest to usługa wykonywana niemalże na miejscu.