Miękkie śpioszki dziecięce

Narodziny dziecka są bez wątpienia przełomowym momentem w życiu każdej mamy, która na tą chwilę się długo przygotowuje. Przede wszystkim urządza dla niego pokój i kompletuje wyprawkę, która zawiera wszystkie niezbędne produkty.

Czy śpiochy są konieczne dla niemowlaka?

dziecięce śpioszki rozmiar 56Lista rzeczy niezbędnych dla malucha jest bardzo długa, choć nie wszystkie produkty są niezbędne, a już na pewno nie od pierwszych dni. Do podstawowych rzeczy, poza łóżeczkiem i wózkiem, trzeba zaliczyć ubranka, których warto mieć mały zapas. Najbardziej popularne są body, gdyż stanowią podstawowy strój każdego malucha od urodzenia aż do momentu, kiedy przestanie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne do pieluszki. Drugim niezbędnym ubrankiem są dziecięce śpioszki rozmiar 56 lub większe. Jest to odzież, która idealnie się sprawdza jako piżama. Jest to pewnego rodzaju mały kombinezon, który posiada rozpięcie na całej długość i zakrywa stópki. Dzięki temu, zakłada się dziecku jedno ubranko, a nie dwa oddzielne. W razie zmiany pieluszki, nie trzeba całego ubranka ściągać, a jedynie rozpiąć do połowy i wyciągnąć nóżki. Poza śpiochami, w sprzedaży znajdziemy też półśpioszki, które stanowią spodenki z podwyższonym pasem i zakrytymi stópkami. Przeważnie są one łączone z body i mogą stanowić alternatywę dla śpioszków. Przy noworodkach i niemowlętach, bardzo ważne jest posiadanie praktycznych ubranek, które są łatwe w zakładaniu i ściąganiu, ponieważ dla maluchów te czynności nie są zbyt przyjemne i często się denerwują przy zmianie odzieży.

Rozmiar pięćdziesiąt sześć jest przeważnie zakładany noworodkom i miesięcznym niemowlętom, gdyż najczęściej dzieci rodzą się mając od pięćdziesięciu jeden do pięćdziesięciu ośmiu centymetrów, zatem idealnie się mieszą w takie śpiochy. Możemy je kupić już za niecałe 20 zł.