Mobilny bazar, czyli tworzenie aplikacji na androida

Obecnie trudno znaleźć dziedzinę życia, której ktoś kiedyś nie zawarł w aplikacji mobilnej. Twórcy prześcigają się w pomysłach i powoli zaczyna brakować przestrzeni, do której by nie wtargnęła ta nowoczesna technologia.

Tworzenie aplikacji na androida to dochodowy biznes – warto się uczyć podstaw mobilnego designu.

tworzenie aplikacji na androidaTworzenie aplikacji mobilnych to dziś bardzo intratny biznes. Gdy się trafi w gusta większej grupy osób, sukces i fortuna są praktycznie murowane. Warto wspomnieć takie hity jak gra, w której strzelano ptakami w obwarowania zbudowane przez złe świnie, czy wesołe, acz niezidentyfikowane gatunkowo zwierzątko, o które trzeba dbać, karmić je i głaskać, choć i tak nigdy nie zdechnie. Trudno czasem zrozumieć, dlaczego dana aplikacja z dnia na dzień podbija świat, a inna ginie w otchłani zapomnienia. Prawdopodobnie twórcy instynktownie odwołują się do jakichś naszych zmysłów i zakamarków mózgu, o których nie mamy pojęcia, ale które mają ogromny wpływ na nasze decyzje i to, co nam się podoba. Tworzenie aplikacji na androida, czyli na najpopularniejszy system mobilny, polega więc nie tylko na realizacji wszystkiego, co wpadnie do głowy twórcy, ale i na wnikliwej analizie ludzkich umysłów i zastanowieniu się, czego im potrzeba. Jeśli osoba projektująca appkę trafi w dziesiątkę, cały świat będzie poświęcać minuty i godziny swego życia, by zapaść się na chwilę w cuda, jakimi bywają wciągające aplikacje mobilne.

Konkurencja jednak nie śpi, co więcej na tym rynku jest szczególnie zażarta. Manipulacja umysłami mas jest bardzo trudna, ale z całą pewnością możliwa. Aplikacje mobilne mogą dać ich twórcom władzę, która, źle wykorzystana, będzie bardzo niebezpieczna. A samo tworzenie aplikacji na androida stanie się mechanizmem do kontrolowania.