Na czym opiera się barf?

Chcąc zadbać odpowiednio o zdrowie naszego psa powinniśmy przede wszystkim przykuć uwagę do tego w jaki sposób go karmimy. Często niestety wierzymy producentom popularnych karm w to, że ich produkty są najlepsze dla naszych psiaków, a tymczasem okazuje się, że ich dieta powinna wyglądać zupełnie na odwrót!

Jak karmić psa?

dieta barf dla psówJak wiemy psy są potomkami wilków i choć lata ewolucji wpłynęły na ich wygląd i charakter to jednak niektóre aspekty pozostały niezmienne, jak chociażby instynkt i układ pokarmowy. Wilki, jak również wiemy żywią się przede wszystkim mięsem, a niewielkie zapotrzebowanie na produkty roślinne uzupełniają zawartością żołądka roślinożernych zwierząt na które polują. Tym samym psy również w swojej diecie potrzebują przede wszystkim mięsa, a gdy spojrzymy na skład popularnych karm, jakie widujemy w marketach szybko spostrzeżemy, że to składniki roślinne górują nad tymi mięsnymi podczas, gdy powinno być zupełnie na odwrót! Dlatego najlepszym wyborem względem żywienia naszego czworonożnego przyjaciela jest dieta barf Dla psów jest to sposób żywienia najbardziej zbliżony do naturalnego. Dieta ta polega bowiem na podawaniu psu przede wszystkim surowego mięsa, które możemy połączyć z niektórymi składnikami roślinnymi, ale w roli dopełnienia i urozmaicenia posiłku. To mięso powinno stanowić jego główną i przeważającą część. W internecie z kolei znajdziemy mnóstwo poradników dotyczących tego, jak wprowadzić barf do diety naszego psiaka.

Jak w przypadku każdych zmian żywieniowych tak i w przypadku diety barf należy wprowadzać ją powoli i stopniowo, jeżeli wcześniej nasz pies nie spożywał surowego mięsa. Ważne jest oczywiście także to z jakiego miejsca to mięso pochodzi. Dlatego jeśli nie mamy w pobliżu sprawdzonych takich miejsc warto zajrzeć do internetu ponieważ tutaj znajdziemy sklepy specjalizujące się w sprzedaży wysokiej jakości mięs dla psów.