Na zajęciach poznałem jednoślimakowe wozy paszowe

Dzisiaj na inżynierii budowy maszyn rolniczych mieliśmy ciekawe zagadnienie. Muszę przyznać, że postęp technologi, będzie się wprost proporcjonalnie przyczyniał do rozwoju rolnictwa w naszym kraju. Szczególnie jeśli chodzi o urządzenia do paszy dla zwierząt.

Jednoślimakowe wozy paszowe przykuły moją uwagę

jednoślimakowe wozy paszowePrzede wszystkim różnorodność maszyn, wielkość gabarytów jakie posiadały gwarantowały możliwość adaptowania ich do gospodarstw o bardzo różnym zapotrzebowaniu. Istotą jest to, że jednoślimakowe wozy paszowe są urządzeniami o stosunkowo niewielkiej wadze, co pozwala na transportowanie ich w praktycznie każdych warunkach i nawet grząskim podłożu. Szczególnie przydatne, kiedy gospodarstwo jest rozparcelowane, kiedy trzeba dostarczyć pokarm w kilka miejsc. Czasami wozy poruszają się po terenach podmokłych, co może powodować zapadanie się maszyny, zakopanie i spowolnienie procesu karmienia. Natomiast jednoślimakowe wozy paszowe są przygotowane na takie ewentualności. Co więcej, są bardzo ergonomiczne. Dzięki temu, że że jest zamontowany jeden ślimak, do którego też przymocowane są noże, świetnie nadają się do mieszania i rozdrabniania paszy, którą następnie podaje się do koryt w bardzo wygodny sposób. Faktycznie, te urządzenia w gospodarstwach muszą być doskonałą pomocą w codziennej pracy przy zwierzętach. Ja sam pamiętam z dzieciństwa, jak taką paszę trzeba było wyrabiać w ogromnych pojemnikach, a nie rzadko wykonywano mieszanie za pomocą wideł, czy łopat.

Czas jaki zajmowała ta czynność zabierała szalenie dużo czasu, dlatego omawiane jednoślimakowe wozy paszowe tak świetnie się sprawdzają w dzisiejszych czasach. Planuje taki zakupić w prezencie mojemu wujowi, który posiada bardzo duże gospodarstwo. A przydadzą mu się wozy.