Najlepsze rozdzielnice budowlane

Budowa domu czy jakiegokolwiek obiektu budowlanego, nie może się odbyć bez dostępu do energii elektrycznej. Jest ona potrzebna do uruchomienia wielu specjalistycznych urządzeń, które mogą pobierać duże ilości prądu. Dlatego też konieczne są rozdzielnice.

Kiedy przydatne są rozdzielnice budowlane?

rozdzielnica budowlana z licznikiemBez względu czy budowa jest prowadzona w centrum miasta czy poza nim, to konieczne jest poprowadzenie zasilania elektrycznego na plac budowy. Przeważnie wykorzystywana jest do tego celu rozdzielnica budowlana z licznikiem, który pozwala na precyzyjne rozliczenie jej zużycia. W sprzedaży dostaniemy rożnego rodzaju rozdzielnice budowlane, które różnią się między sobą obsługiwanym napięciem i ilością gniazdek. Różny może być także sposób montowania gniazd, co jest istotne przy dużym poborze energii. Materiał z jakiego są wykonane rozdzielnice jest bardzo istotny, gdyż bezpośrednio przekłada się na ich trwałość. Najlepsze jakościowo są rozdzielnice wykonane z materiałów na bazie poliestru termoutwardzanego lub metalu, który stanowi odpowiednio przygotowana blacha. Najmniej odporna jest obudowa rozdzielnicy z aluminium lub tworzywa sztucznego, które jest najczęściej stosowane w przenośnych rozdzielnicach. Większość urządzeń tego typu jest odporna na działanie deszczu, śniegu czy mrozu, gdyż jest to konieczne ze względu na skuteczność działania rozdzielnicy. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, gdyż sprawdzi się w budowie domu, organizacji przeróżnych wydarzeń w plenerze czy nawet nagłośnienia dużej imprezy.

Ceny rozdzielnic budowlanych z licznikiem czy bez, wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Są one na pewno uzależnione od producenta i modelu. W kwestii zakupu lepiej wybierać nowe rozdzielnice, gdyż mamy pewność, że są sprawne i bezpieczne.