Nowa taśma suwakowa w sukience

 

Kupowałam ubrania w out-lecie, ponieważ dzięki temu mogłam sporo zaoszczędzić. Często ubrania posiadały jakieś drobne wady, ale mi to nie przeszkadzało. Nawet płacąc krawcowej za przeróbki czy naprawy i tak takie ubranie było tańsze od kupionego w innym sklepie.

Piękna sukienka z nową taśmą suwakową

taśmy suwakoweOstatnio jak byłam na zakupach to kupiłam sobie piękną sukienkę. Miała tylko zepsuty zamek i z tego powodu kosztowała parę groszy. Kupiłam ją i postanowiłam od razu dać krawcowej, żeby wszyła mi nowy zamek. Krawcowa zawsze miała pod ręką kolorowe taśmy suwakowe i wiedziałam, że dopasuje odpowiednią do mojej sukienki. Sukienka była w kolorze chabrowym i miałam cudowny fason. Kiedy krawcowa mnie zobaczyła to już wiedziała, że przyniosłam jej coś do przerobienia. Pokazałam sukienkę i od razu powiedziała, ze musi wszyć nową taśmę suwakową, bo inaczej nie da się nic zrobić z sukienką. Sprawdziła jakie miała taśmy suwakowe i znalazła taką w odpowiednim kolorze. Długość także się zgadzała i obiecała naprawić sukienkę w ciągu jednego popołudnia. Cieszyło mnie to, ponieważ sukienkę mogłam ubrać już następnego dnia do pracy. Kiedy poszłam odebrać sukienkę to taśma suwakowa była już wszyta. Wszystko wyglądało oryginalnie i żadne przeróbki nie były widoczne. Zapłaciłam za tę usługę grosze jak zawsze i byłam wdzięczna krawcowej, że tak szybko mi pomogła. Dzięki nowej taśmie suwakowej bez problemu mogłam zapinać sukienkę a zamek działał właściwie. W sukience wyglądałam wręcz czarująco.

Z usług krawcowej korzystałam przez cały czas. Dzięki niej miałam modne i tanie ubrania. Kiedyś to chciałam sama kupić sobie maszynę i robić przeróbki, ale nie poradziłabym sobie z taśmami suwakowymi i dałam sobie spokój. Usługi krawieckie były przecież tanie.