Nowoczesne rodzaje fasad

Obecnie w branży budowlanej ciągle dąży się do tego by łączyć nowoczesność, estetykę i funkcjonalność. Jeśli komuś udaje się połączyć te trzy elementy to z reguły jest on autorem naprawdę świetnej konstrukcji. Techniką, która w ostatnich latach łączy wspomniane elementy jest technika związana z montażem elewacji wentylowanych.

Elewacja przepuszczająca powietrze

fasady wentylowane montażJedną z bardzo ważnych kwestii związanych z ocieplaniem budynków jest doprowadzenie do takiej sytuacji by nie powstawały tak zwane mostki termiczne. Przez wiele lat specjaliści z branży budowlanej poszukiwali sprawdzonych sposobów na to by elewacje mogły „oddychać” i jednocześnie nie przepuszczać zimnego powietrza w stronę wnętrza ściany. Z biegiem lat, po wielu testach udało się opracować taką technologię. W ten sposób powstały fasady wentylowane montaż ich jest obecnie coraz bardziej powszechny i sporo osób się na ten rodzaj elewacji decyduje. Ogólna zasada związana z funkcjonowaniem takich elewacji jest oparta o aluminiową lub stalową kratownicę, która umieszczana jest kilka centymetrów od ścian. Wolne przestrzenie wypełniane są zaś specjalną okładziną, które pełni funkcję termoizolacyjną. Stosowanie takich rozwiązań jest dla ścian naprawdę korzystne. Chroni bowiem naszą ścianę przed zawilgoceniem, powstawaniem pleśni czy grzybów oraz skutecznie odprowadza parę wodną nie dopuszczając do jej kondensacji. Dodatkowo taki system ociepleń powoduje skuteczną izolację akustyczną.

Ogólnie rzecz biorąc fasady wentylowane świetnie spisują się na niemal każdym rodzaju budynków. Stosuje się je obecnie zarówno do budynków murowanych jak i drewnianych. Na rynku materiałów budowlanych znaleźć możemy całe mnóstwo różnego rodzaju wykończeń stosowanych do takich elewacji. Są nimi kasetony z metalu czy tworzyw sztucznych, kamienie, płyty gipsowe oraz wiele innych.