O betonowych stołach do gier

Nasi dziadkowie opowiadając nam o zabawach na świeżym powietrzu, wspominają zapewne o grze w berka, a jeśli wspomina się gry odbywające się w parku, najczęściej jest to grzybek. Ewolucja technologiczna, a także rozwijająca się wciąż pomysłowość doprowadziły do stosowania bardzo prostych i funkcjonalnych rozwiązań.

Graj na betonowym stole do gier

betonowe stoły do gierGdy ostatnio szedłem przez park, zauważyłem, że spora grupa dzieci była skupiona wokół nowych urządzeń zapewniających rozrywkę. Wśród przedmiotów, które zwróciły moją szczególną uwagę były betonowe stoły do gier, na których można grać w tenisa stołowego. Rozwiązanie to przywołało mi wspomnienia ze szkoły podstawowej z tą różnicą, że w moich czasach były do dyspozycji wyłącznie trudno dostępne i drogie stoły tradycyjne. Ucieszył mnie widok dzieci tak zaciekle korzystających z tak prostej rzeczy jak betonowy stół. Betonowa była również siatka, więc aby grać wystarczy, że przyniesiesz piłkę i rakietki. Oprócz stołów dzieci korzystały również ze zjeżdżalni, piaskownicy i konstrukcji służącej do wspinania się po linach na wysokość około dwóch metrów. Korzyści płynące z pójścia do parku są nie do przecenienia. Spędzamy czas na świeżym powietrzu, jesteśmy aktywni fizycznie, jak również integrujemy się w kontaktach bezpośrednich. Aby zachęcić opornych do wyjścia z domu i skorzystania z atrakcji, jakie możemy spotkać w parku, my – dorośli, bądźmy przykładem dla naszych dzieci. Pobawmy się z nimi.

W dzisiejszych czasach widok dzieci bawiących się przy pomocy tak prosto wykonanych przedmiotów napawa ogromnym optymizmem. Wielu rodziców narzeka na swoje pociechy, że nie mają pomysłu, jak odciągnąć swoje pociechy od komputerów lub tabletów. Rozwiązanie okazuje się być bardzo proste. Wystarczy zabrać dzieciaki do parku.