O wodach leczniczych, mineralnych i dystrybutorach do wody

Woda mineralna to nie to samo, co woda lecznicza i też nie to samo, co woda źródlana, która znajduje się w dystrybutorze. Wody lecznicze zawierają bardzo duże ilości rozpuszczonych minerałów. Występują one w wodach leczniczych w postaci jodków, wodorowęglanów, siarczanów i chlorków. Do najcenniejszych minerałów, które zawierają wody lecznicze należą: wapń, magnez, potas i sód.

Dlaczego w dystrybutorach jest woda źródlana i jakie są popularne wody lecznicze?

dystrybutory do wodyW zależności od proporcji i rodzaju minerałów, wody lecznicze mają właściwości leczące bardzo różnorodne schorzenia. Można nimi wspomóc leczenie cukrzycy, chorób przewodu pokarmowego, nerek. W naszym kraju jest spora liczba uzdrowisk, w których możliwe jest poddanie się krenoterapii. Najbardziej znane i popularne uzdrowiska słynące od stuleci z tej formy terapii to: Krynica-Zdrój, Polanica, Szczawnica-Zdrój, Busko-Zdrój. Najbardziej znane polskie wody lecznicze to między innymi woda Zuber, Tadeusz, Józef, Jan. Każda z tych wód ma inne właściwości terapeutyczne. Dla osób z cukrzycą polecana jest między innymi woda Zuber, wodę tę mogą pić także osoby cierpiące na wrzody żołądka i dwunastnicy. Wodę leczniczą powinien dobrać nam lekarz zgodnie z naszym schorzeniem. Także lekarz powinien ustalić dawkę wody, którą możemy bezpiecznie wypić. Woda, którą zawierają dystrybutory do wody jest źródlana. Nie pełni ona żadnych funkcji zdrowotnych, ale dostarcza pewnego orzeźwienia i gasi pragnienie. Jej spożycie nie jest mierzone przez każdą osobę, więc gdyby była ona lecznicza, mogłaby stanowić pewne zagrożenie dla zdrowia. Wody mineralne w odróżnieniu od wód leczniczych mogą służyć jedynie do gaszenia pragnienia, ale dodatkowo uzupełniają ewentualne braki minerałów w organizmie.

Każda z dostępnych na rynku wód mineralnych charakteryzuje inna zawartość poszczególnych minerałów. Są wody, które zawierają duże ilości magnezu, jeszcze inne zawierają więcej wapnia. Minerały te są bardzo łatwo przyswajane przez organizm.