Ogrzewanie podłogowe łódzkie

Domy powstałe w latach osiemdziesiątych niemal bez wyjątku wyposażone są w kotły na paliwo stałe. Dzisiaj, przy okazji modernizacji budynku, warto pomyśleć o nowym sposobie jego ogrzewania. Ciekawym rozwiązaniem są pompy ciepła i powiązane z nimi ogrzewanie podłogowe łódzkie.

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo tanie.

termometrPompy ciepła wykorzystują do ogrzewanie podłogowe łódzkie ciepło zgromadzone w gruncie, wodzie gruntowej i powietrzu atmosferycznym. O ile na wykończonej i zagospodarowanej posesji trudno wykonać wymiennik gruntowy lub kopać studnie, powietrze jest łatwo dostępne, równie łatwo można wybrać odpowiednie urządzenie dostosowane do dostępnych warunków montażu. Efektywność pracy pompy zależy przede wszystkim od temperatury powietrza oraz od temperatury wody zasilającej instalację ogrzewania budynku. Pompa ciepła typu powietrze-woda łatwo może zastąpić stary kocioł grzewczy, może także uzupełnić istniejącą instalację jako urządzenie dodatkowe. Nie ma wówczas konieczności przerabiania istniejącej już instalacji grzewczej. Planując przebudowę kotłowni w starym domu i myśląc o skorzystaniu z alternatywnych źródeł energii, warto sprawdzić również czy województwo łódzkie oferuje pompy ciepła dofinansowane. Wielokrotnie wcześniej zdarzało się, że zachętą do montażu np. paneli solarnych miały być dopłaty.

Dotacja taka nie zmniejszy w sposób znaczący kosztu instalacji pompy ciepła, zawsze jednak będzie stanowić drobne odciążenie dla budżetu. Oszczędności zaś zawsze pozostaną po naszej stronie. Szacuje się, że czas zwrotu inwestycji, w przypadku wykorzystywania jej do ogrzewania podłogowego całego domu, to około 10 lat.