Opieka nad osobami starszymi oczami seniora

Samotność to najgorsza choroba na jaką cierpią samotne osoby. Nie ma się do kogo odezwać, nikt Ci nie odpowie, bo wokół jest martwa cisza. Gdy bolą Cię nogi, a nie ma nikogo, kto mógłby Ci pomóc nawet wstanie z krzesła staje się wyzwaniem.

Jaka jest opieka nad osobami starszymi w Bydgoszczy?

opieka nad osobami starszymiDzieci i wnuki rozpoczynają własne, dorosłe życie i pogoń za pieniądzem. My zostajemy sami. Zupełnie sami. Jak stare niepotrzebne lalki wyrzucone w kąt. Czy to boli? Oczywiście. Chociaż mój syn stawał na rzęsach, aby zapewnić mi godną opiekę nie był w stanie tego zrobić. Wspólnie podjęliśmy jedną z najważniejszych decyzji dla nas obu. Razem z synem ustaliliśmy, że prywatny dom opieki to jedyna opcja dla nas obu. Dla mnie, żebym nie siedziała sama i smutna mając czasami pretensje o to, że syn się nie odzywa. Dla syna prywatny dom seniora był gwarancją godziwej opieki. Syn był o tyle łaskawy i kochany, że nie chciał wysłać mnie do ośrodka państwowego. Powiem, że nie żałuję decyzji o zamieszkaniu w miejscu, które nazywa się dom seniora. Przeżywam tutaj drugą młodość. Mam wspaniałą opiekę całodobowo. Opieka nad osobami starszymi w Bydgoszczy nie musi być nudna co staramy się konsekwentnie udowadniać. Pielęgniarki i opiekunki starają się nam zapełnić czas jak tylko jest to możliwe. Dla osób, które są jeszcze sprawne w dość dobrym stopniu organizowane są wycieczki bądź krótkie wyjścia. Zaprzyjaźniłam się z Bożenką, która przez całe życie mieszkała w Bydgoszczy.

Razem postanowiłyśmy założyć małe kółko taneczno-teatralne. Prowadzimy krótkie zajęcia podczas których pokazujemy, że nie warto jest usiąść się w fotelu i czekać na nie wiadomo co. Dzięki temu miejscu czuje się dużo zdrowsza.