Pamiątkowy złoty łańcuszek

 

Wiele osób ma w swoim posiadaniu coś, co jest dla nich bardzo ważne i jest pamiątką czegoś albo też i kogoś.  Uważam, że każdy powinien mieć coś takiego, co jest bliskie jego sercu. Nie musi być to nic wielkiego ani kosztownego – chodzi o wartość emocjonalną danego przedmiotu, a nie jego realną cenę. Ja również mam taką pamiątkową rzecz, która zawsze wywołuje u mnie bardzo dużo wspomnień. 

Łańcuszek z krzyżykiem jest dla mnie ważny

złoty łańcuszek z krzyżykiemMoją pamiątkową rzeczą jest złoty łańcuszek, który dostałam od mojej babci na piętnaste urodziny. Do teraz pamiętam jak ładnie był on zapakowany – w ciemnogranatowe pudełeczko przewiązane różową wstążką. Oprócz tego babcia w prezencie wręczyła mi też trochę gotówki oraz kartkę z życzeniami, którą również mam do teraz gdzieś schowaną. W pudełeczku na biżuterię ukryty był złoty łańcuszek z krzyżykiem, który spodobał mi się jak tylko go zobaczyłam. Mam wrażenie, że czasami biżuteria ze złota wydaje się jakby aż żółta, ale mój łańcuszek jest jest w bardzo ładnym odcieniu złota i strasznie mi się to podoba. Krzyżyk, który wisi na łańcuszku jest bardzo smukły i delikatny, co również przypadło mi do gustu, bo nie lubię zbyt rzucającej się w oczy biżuterii. Od dnia kiedy dostałam ten łańcuszek w prezencie od babci noszę go codziennie, ponieważ babcia zawsze była mi bardzo bliska. Miałam go nawet na sobie w dniu swojego ślubu.

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się komuś wręczyć coś tak ważnego by stała się do dla niego pamiątka. Może w przyszłości również ja dam swojej wnuczce coś wartościowego, tak jak moja babcia dała mnie. Może to właśnie ten złoty łańcuszek, który dostałam od babci przekażę komuś dla mnie bliskiemu. Czas pokaże, ale na razie z pewnością nie zamierzam rozstać się z tym pięknym łańcuszkiem, który co dzień zdobi moją szyję.