Płyta czy marmur? Jak blat wybrać?

Jakie blaty kuchenne wybrać to dylemat niejednej osoby. Warto rozważyć wszystkie możliwe opcje zanim dokonamy ostatecznego wyboru, bo jakby nie było będą one nam służyć przez całe lata.

Wybór blatu jest kluczowym aspektem urządzania kuchni

blaty kuchenneMeble robione na wymiar nadają naszemu wnętrzu unikalny charakter. Tu najlepiej sprawdzą się te z płytek ceramicznych, eleganckiego marmuru czy tańszej płyty. Są (poza marmurem, który jest bardziej wymagający) łatwe w utrzymaniu czystości, a możliwość wyboru z tysięcy wzorów sprawia, że jakaś opcja zadowoli, każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Blaty kuchenne to już więcej możliwości a także zachodu przy wyborze. Są ona bardzo dużo i intensywnie używane, dlatego warto poszukać nieco dłużej i może wydać więcej niż początkowo zakładaliśmy. Narażone ciągle na wysokie temperatury oraz uszkodzenia muszą być nie tylko trwała, ale także stosunkowo proste u utrzymaniu czystości. Jeżeli chodzi o blaty z drewna to są one coraz bardziej popularne. W zależności od gustu ich przyszłych użytkowników mogą być w stylu rustykalnym lub jako element bardzo nowoczesnego wnętrza.

Całe szczęście, że teraz nie tylko w dużych miastach jest łatwy dostęp do różnych materiałów. Warszawa wiadomo – tam wszystko znajdziemy na wyciągnięcie ręki. Duże sklepy budowlane, markety z elementami wykończenia czy wyposażenia. Ale teraz także naprawdę małe miasta, dzięki możliwości zakupów przez internet czy przez fachowca, który zajmuje się wykończeniem mogą skorzystać ze wszystkich możliwych opcji.