Polecane firmy odzyskujące dane

Niekiedy z różnych powodów może dochodzić do takich sytuacji, że przechowywane na różnych nośnikach dane po prostu znikną. W związku z tym nie należy wpadać w panikę. Utrata danych wcale nie musi być nieodwracalna. Może się okazać, że w wielu przypadkach pliki można będzie przywrócić na ich pierwotne miejsce. Coraz więcej firm świadczy obecnie usługi z tym związane. 

Szybkie odzyskiwanie plików 

odzyskiwanie danych - trójmiastoWielu z nas zapisuje codziennie wiele plików. Mogą być one związane z pracą lub też z naszym życiem prywatnym. Takie pliki nigdy nie mogą być w pełni bezpieczne jeśli nie są przechowywane dodatkowo na kopiach zapasowych. Zdarza się często tak, że zapisujemy pliki w pamięci przenośnej typu pendrive. Wielu  z nas po zapisywaniu danych po prostu wyjmuje nośnik z portu USB. W takim wypadku może łatwo dojść do utracenia danych, które się na tym nośniku znajdują. Warto używać opcji „Bezpieczne usuwanie sprzętu”. Gdy utracimy dane to nie oznacza to, że jest to utrata na stałe. Możliwe jest bowiem odzyskiwanie danych – Trójmiasto to zaś region, w którym można z łatwością znaleźć firmy zajmujące się na co dzień odzyskiwaniem danych. W przypadku przypadkowego usunięcia plików jest tak, że stosuje się specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone do odzyskania danych. Natomiast jeśli mamy do czynienia z utraceniem danych na skutek fizycznego uszkodzenia nośnika to już procedura jest inna. 

W przypadku mechanicznie uszkodzonych urządzeń nośnik musi być przekazany do laboratorium, w którym pracują technicy doskonale znający się na przywracaniu danych. Warto zaznaczyć, że nie ma sytuacji beznadziejnych. Udawało się już takim technikom odzyskiwać pliki z nośników, które uległy upadkowi, pożarowi oraz zalaniu. Nie da się jednak zagwarantować, że uda się odzyskać 100% straconych plików.