Porady dla koleżanki na temat wyboru mebli dla dziecka

Jestem architektem wnętrz, dlatego moi znajomi często pytają mnie o porady dotyczące wystroju ich mieszkań. Większość z nich według mnie urządzona jest bez pomysłu i to stanowi główny problem. Mieszkania w dzisiejszych czasach są urządzone są według jednego schematu.

Nietypowe biurko dla dziecka

biurko dla dzieckaMeble są kupowane w sklepach sieciowych dlatego wyglądają tak samo i są kiepskiej jakości. Większości moim znajomym radze więc przede wszystkim zrezygnować z zakupów u wielkich gigantów. Można kupować meble w wielu miejscach, jednak powszechność takich sklepów sprawiła, że ludzie z lenistwa wybierają prostszą drogę. Jednak można wyposażenie domu kupić dla przykładu na targach antyków. Wtedy ma się gwarancje niepowtarzalności. Ostatnio zwróciła się o pomoc moja przyjaciółka, która spodziewa się dziecka. Powiedziała, że chciałaby aby dziecko było otoczone przez niezwykłe przedmioty. Dlatego stwierdziła, że idealnie nadam się do tego zadania. Boje się jednak, że obrazi się na mnie jeśli skrytykuje jej wybory. Meble dziecięce stanowią spore wyzwanie dla architekta. Dzieci nie mają jeszcze wyrobionego gustu, więc takie początki mogą już kształtować jego gust. Wybrałam się wiec na zakupy antyków. Pomyślałam, że pokój będzie w stylu rustykalnym, dzięki temu będzie wyglądał z klasą. Ściany postanowiłam pomalować na kolor kości słoniowej. Jest to kolor jasny i przyjazny dla rozwoju dziecka. Na targu staroci stała zniszczona szafa dla dziecka, jednak jej renowacja kosztowałaby sporo pieniędzy. Udało mi się jednak wyszukać w Internecie sklepu online z antykami. Od razu wpadło mi w oko biurko dla dziecka, było to biurko pochodzące z XIX wieku i miało niezwykły wygląd. Postanowiłam je od razu kupić. Na tej stronie nie było jednak łóżka dla dzieci. Są to meble mniej popularne i większość rodziców woli kupować je nowe, aby uniknąć zarazków w początkowym stadium życia.

Meble dla dzieci były moim dużym wyzwaniem. Jednak efekt jaki osiągnęłam przerósł najśmielsze oczekiwania. Pokój po mojej stylizacji wyglądał niczym z obrazka. Także moja przyjaciółka była zachwycona efektem końcowym.