Porządne siodło rowerowe

Jeżeli nie wyobrażamy sobie dnia bez jazdy na rowerze, to dobrze wiemy, jak ważna jest wygoda i komfort. Zwłaszcza jeśli nie są to krótkie przejażdżki, ale co najmniej kilka kilometrów. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem markowego siodła. 

Sklep internetowy z klasycznymi siodłami rowerowymi 

klasyczne siodło roweroweJednym z najważniejszych elementów każdego roweru jest niewątpliwie siodełko. Musi być ono odpowiednio wyprofilowane i optymalnie dopasowane do budowy anatomicznej. Dlatego też nie należy raczej wybierać siodeł „unisex”, zawsze lepiej szukać dopasowanego do swojej płci. Zresztą nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ wiele sklepów internetowych, posiada ofertę właśnie tak skonstruowaną. Klasyczne siodło rowerowe ma za zadanie zapewniać nam komfort i w żadnym razie nie może uciskać. Jeśli poczujemy nawet drobny ucisk, najlepiej szukać dalej optymalnego, dla nas, modelu. Kobiety najczęściej wybierają szerokie, solidne, amortyzowane siodełka, ponieważ cenią sobie komfort, ale też z tego względu, że najbardziej pasuje do rowerów miejskich i turystycznych. A to właśnie na nich najczęściej przemieszczają się kobiety. Natomiast mężczyźni wybierają siodła sportowe, bardzo często jak najlżejsze i ze średnią warstwą pianki. W obu przypadkach, sklepy internetowe posiadają bardzo pokaźny asortyment i zarówno panie, jak i panowie, na pewno znajdą coś dla siebie. Koszt klasycznych siodeł jest mocno zróżnicowany, bowiem wszystko jest zależne od renomy producenta, użytych materiałów oraz ewentualnych udogodnień. 

Siodełko jest niezwykle ważnym, choć często bagatelizowanym, elementem wyposażenia jednośladów. Jednak właśnie ono jest odpowiedzialne za komfort jazdy, szczególnie w warunkach odmiennych, od tych, jakie panują na ścieżkach rowerowych.