Pościel dziecięca do wózka

Większość przyszłych mam kompletuje wyprawkę dla maluszka jeszcze wiele tygodni przed porodem, aby wszystko było gotowe na czas. Na pewno musi się w niej znaleźć wózek dla dziecka, który w pierwszych miesiącach życia powinien być głęboki.

Jakiej pościeli używać dla noworodka?

pościel do gondoliDzieci do około szóstego – siódmego miesiąca życia, przeważnie sporo czasu spędzają w łóżeczku lub w swoich wózkach. W tym okresie dzieci są wożone w gondolach, które mają płaskie dna i wysokie brzegi. W ich wnętrzu znajduje się jedynie twardy materacyk, na który trzeba nałożyć prześcieradło. Kiedy jest gorąco, to maluchy z powodzeniem mogą jeździć bez pościeli, ponieważ w dnie wózka często jest zamontowana wentylacja. Jeżeli jednak dziecko jest zabierane na spacer, kiedy na dworze jest chłodno, to konieczna jest pościel do gondoli, która zabezpieczy dziecko przed zimnem. W sprzedaży dostępne są komplety pościeli razem z rożkiem, kocykiem i materacykiem, ale można też kupić samą pościel. Składa się ona z kołdry o różnej grubości i poduszki, która może być płaska lub w formie motylka podtrzymującego główkę dziecka. Pościel najczęściej ma wypełnienie, od cienkiego po grube zimowe i ma standardową długość oraz szerokość, aby pasować do gondoli. Takie modele są znacznie mniejsze niż pościel stosowana w łóżeczku. Można ją kupić przeważnie z wypełnieniem syntentycznym, ponieważ takie jest przede wszystkim bezpieczne i hipoalergiczne oraz łatwo je utrzymać w czystości, ponieważ można prać w wysokich temperaturach.

Nie ma sensu kupować pościeli do głębokiego wózka z dużym wyprzedzeniem, ponieważ będzie ona potrzebna jedynie na kilka miesięcy, kiedy dziecko będzie korzystać z gondoli. Jeżeli maluch się urodzi na wiosnę, to może się ona okazać zbędna, bo na jesień będzie w spacerówce.