Poszukiwania kojców dla psa

Niedawno kupiłam sobie psa. Był to na razie mały szczeniaczek, który był bardzo rozbrykany. Kilka razy musiałam zostawić go samego w domu na dwie – trzy godziny. Niestety, nie skończyło się to najlepiej. Pies zaczął zrzucać z szafek wszystkie rzeczy, a w dodatku pogryzł kanapę i kilka poduszek. Postanowiłam znaleźć jakieś rozwiązanie, takich sytuacji.

Kupno drewnianego kojca dla psa

mały kojec dla psa z drewnaMoja sąsiadka, która jak się okazało, kiedyś miała taki sam problem ze swoim zwierzakiem poleciła mi bardzo dobre rozwiązanie. Dowiedziałam się od niej, że z pewnością dobrze sprawdzi mi się mały kojec dla psa z drewna. Takie kojce można bez problemu dostać w wielu sklepach zoologicznych, a nawet można zamówić kojec na wymiar u stolarza. Są one bardzo bezpieczne dla zwierząt i w żaden sposób nie sprawiają, że pies czuje się zamknięty w klatce. W środku takiego kojca można położyć jego ulubione zabawki i legowisko. Jest także dodatkowe miejsce na miski z wodą i karmą. Dużą zaletą poleconych przez nią kojców jest możliwość złożenia, gdy nie ma potrzeby zamykania w nim pieska. Po złożeniu nie zajmują zbyt dużo miejsca, dlatego bardzo dobrze sprawdzą się nawet w niezbyt dużych mieszkaniach. Postanowiłam pójść za jej dobrą radą i kupić taki kojec dla mojego czworonożnego przyjaciela. Bardzo szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”.

Kojec okazał się naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. Duże znaczenie miał dla mnie fakt, że jego spód posiadał zabezpieczenie antypoślizgowe. Dzięki temu pies był bezpiecznie zamknięty w kojcu, a ja nie musiałam się martwić, że podczas szaleństw i biegania porysuje mi podłogę, albo przewróci na siebie cały kojec. Miał on również odpowiednią wysokość, której pies nie mógł przeskoczyć, żeby wydostać się ze środka.