Potrzebowałam pracy, jako opiekunka starszej osoby

Od kilku lat pracowałam jako opiekunka osób starszych. W tym czasie byłam zatrudniona w domu opieki, a także przyjmowałam prywatne zlecenia. Bardzo lubiłam tą pracę, ale nie satysfakcjonowała mnie ona zarobkowo. Od mojej koleżanki dowiedziałam się, że w Niemczech zawód opiekuna osób starszych jest o wiele lepiej płatny. Nie zastanawiałam się długo i zdecydowałam się wyjechać do tego kraju.

Znalazłam uczciwą pracę w Niemczech

uczciwa praca dla opiekunek osób starszych w niemczechMusiałam jeszcze tylko znaleźć odpowiednie miejsce pracy. W tym przypadku również koleżanka wyszła mi z pomocą. Poleciła mi ona bardzo dobrą firmę, która akurat rekrutowała na to stanowisko. Przyjrzałam się ogłoszeniu, które mi pokazała. Wynikało z niego, że jest to uczciwa praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Wynagrodzenie bardzo mi się podobało, było naprawdę wysokie. Dodatkowo miałam zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie. Od razu zdecydowałam się dopełnić wszystkich formalności i wyjechać do pracy do Niemiec. Bardzo szybko zorientowałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Praca rzeczywiście okazała się uczciwa. Pracowałam maksymalnie czterdzieści godzin tygodniowo dlatego nie czułam się przepracowana i zmęczona. To bardzo ważne, ponieważ opiekowanie się osobami starszymi jest często  męczące fizycznie i psychicznie. Praca w weekendy była lepiej płatna, co bardzo mi odpowiadało, szczególnie na początku.

Pracuję w Niemczech przy opiece nad starszymi osobami już kilka miesięcy i jak do tej pory nie miałam żadnych zastrzeżeń, co do pracodawcy i zatrudnienia. Pensja przychodzi mi zawsze na czas, posiadam stałą umowę o pracę i pracodawca odprowadza za mnie wszystkie składki ubezpieczeniowe. Jestem bardzo zadowolona z tego, że udało mi się znaleźć uczciwą i dobrze płatną pracę w Niemczech.