Potrzebowałem nowej linki rozruchowej do kosiarki

Jestem właścicielem pięknej działki na wsi. Kocham pracę w ogrodzie, dlatego sam ogród oraz trawnik zajmuje dosłownie każdy wolny centymetr kwadratowy działki. Do pielęgnacji trawnika używam kosiarki spalinowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki regulacji wysokości koszenia mogę dobrać idealną wysokość źdźbeł trawy. Podczas ostatniego koszenia wydarzył się mały incydent.

Poszukiwania linki rozruchowej do kosiarek spalinowych

linka rozruchowa do kosiarki spalinowejMoja kosiarka ma już swoje lata, jednak ciągle nie opłacało mi się jej wymieniać na nową, ponieważ koszty napraw poszczególnych elementów były bardzo niskie. Podczas odpalania kosiarki, zbyt gwałtownie pociągnąłem za uchwyt do odpalenia kosiarki. Przez co zerwałem linkę. Siła była tak duża, że ledwo utrzymałem równowagę. W pierwszej chwili nie wiedziałem co się stało, ze zdumieniem patrzyłem na uchwyt i kawałek linki, który trzymałem cały czas w dłoni. Potrzebna mi była nowa linka rozruchowa do kosiarki spalinowej. Podjechałem do najbliższego sklepu z kosiarkami i innymi akcesoriami do pielęgnacji ogrodu. Opowiedziałem sprzedawcy moją przygodę. Ten zabrał mnie na dział elementów do kosiarek. Zależało mi na tym, aby linka była wykonana z solidnego metalu, była dość gruba i odporna na korozję. Nie chciałem mieć podobnej przygody za kilka miesięcy. Udało się dostać linkę od renomowanego producenta w bardzo niskiej i atrakcyjnej cenie.

Po powrocie do domu od razu zabrałem się za wymianę linki rozruchowej w kosiarce. Całe przedsięwzięcie nie zajęło mi zbyt wiele czasu. Nieco ostrożnie podszedłem do pierwszego odpalenia kosiarki. Moje początkowe obawy były bezpodstawne. Linka pewnie trzymała się rozrusznika oraz uchwytu. Nie było słychać żadnych niepokojących dźwięków. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.