Powłoki olejowe na drewnie bez odprysków i łuszczenia

Jeśli chcemy, by elementy drewniane służyły nam jak najdłużej, powinniśmy je odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej nadają się do tego specjalne oleje Osmo. Są to oleje, które zostały wykonane tylko z naturalnych składników. Cechuje je wysoka wydajność.

Oleje do impregnowania drewna, które nie podnoszą włókna

olej osmo w promocyjnej cenieW preparatach znajduje się wysoka zawartość zarówno olejów jak i wosków roślinnych. Dodatkowo w olejach zawarte są pigmenty. Nie potrzeba tutaj żadnego dodatkowego gruntowania. Wystarczy, że na dany element nałoży się jedną lub dwie warstwy olejowosku. Dzięki powłok Osmo można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Olej wnika głęboko w drewno, dzięki czemu pozwala na zapewnienie naturalnej elastyczności i sprężystości. Oleje Osmo mają to do siebie, że bardzo dobrze wygładzają drewnianą powierzchnię. W przeciwieństwie do lakierów nie podnoszą włókna. Warto kupić olej osmo w promocyjnej cenie, bo to najlepszy sposób na zabezpieczenie drewna. Dzięki olejom Osmo powierzchnia drewna staje się bardziej odporna na brud. Olej Osmo pozwala utrzymać elementy drewniane w czystości. Jeśli drewno będzie odpowiednio i regularnie pielęgnowane, to na pewno zachowa piękny wygląd. Oleje Osmo stosowane są również do renowacji. Olej można zastosować przy renowacji podłogi (jej uszkodzonego fragmentu). Zanim jednak przystąpi się do zastosowania oleju Osmo, to najpierw należy dokładnie oczyścić daną powierzchnię, a najlepiej ją zeszlifować.

Można dokonywać renowację całej powierzchni drewnianej i wcale nie trzeba wykonywać tutaj cyklinowania. Cechą charakterystyczną olejów Osmo jest to, że powłoki z nich wykonane nie łuszczą się i nie odpryskują. Nie trzeba szlifować poprzedniej powłoki przed nałożeniem kolejnej warstwy oleju Osmo. Warto zabezpieczyć drewno olejem Osmo na długie lata.