Pożar w jednym z noclegów w Inowrocławiu

Do mogącego być bardzo tragicznym w skutkach zdarzenia doszło wczoraj w nocy, około godziny dwudziestej trzeciej trzydzieści w Inowrocławiu. W jednym z tamtejszych ośrodków wypoczynkowych, w których przebywało około trzydziestu osób w wieku między pięćdziesiątym piątym a siedemdziesiątym drugim rokiem życia wybuchł pożar.

Noclegi w Inowrocławiu nie zawsze są niebezpieczne

nocleg

Na szczęście pożar szybko zauważono i podjęto wszelkie działania mające na celu ewakuację osób, które wykupiły w nim nocleg. Dogaszanie pożaru trwało aż do rana ze względu na to, iż ośrodek wypoczynkowy wykonany był w dużej mierze z drewnianych elementów. Osoby przebywające w tym czasie w ośrodku to w większości osoby przebywające w Inowrocławiu w celach rehabilitacyjnych. Zaraz po ewakuacji właściciele ośrodka zagwarantowali wszystkim w nim przebywającym noclegi w Inowrocławiu w dwóch sąsiadujących uzdrowiskach. Póki co policja bada miejsce zdarzenia oraz ustala jak doszło do pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż wina nie leży po stronie człowieka a prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Jak zapewniają właściciele ośrodka, posiadał on wszelkie niezbędne badania techniczne a instalacja elektryczna, która prawdopodobnie była przyczyną pożaru była nowa – wymieniana dwa lata temu oraz regularnie sprawdzana przez elektryka.

Jak już wspomniano, wszystkim gościom ośrodka od razu zapewniono pobyt w sąsiadujących uzdrowiskach, koszt tego pokryją właściciele ośrodka który spłonął. Pracę właścicieli pensjonatu można ocenić na wzorową, wszystkim swoim gościom zapewnili oni komfortowy wypoczynek. Warto podkreślić również, że był to jeden z naprawdę niewielu przypadków jakie miały miejsce w Inowrocławiu.