Prawidłowa higiena rąk

W obecnych czasach każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia higiena rąk. Przecież chodząc po mieście dotykamy nimi wszystkiego, dlatego też łatwiej jest przenieść zarazki z jednego miejsca w drugie. A jeśli przetrzemy oko bądź dotkniemy ust taką ręką to sami możemy zostać zarażeni.

Odpowiednia higiena rąk dzięki płynowi incidin

incidin 5lPrzed pandemią mało kto zdawał sobie sprawę z tego, ile zarazków czy bakterii może znajdować się na poręczy w autobusie, produktach w sklepach i tym podobnych rzeczach bądź przedmiotach. Obecnie wszyscy nam to przypominają na każdym kroku i proszą o częstsze mycie rąk, a także dezynfekowanie ich szczególnie po przyjściu do domu, aby nie roznosić zarazków, które dla niektórych osób, tych mniej odpornych mogą spowodować lub wywołać chorobę. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja. Sama ostatnio kupiłam płyn dezynfekujący do rąk incidin 5l. Dzięki dużemu opakowaniu starcza mi na kilka tygodni. Poza tym mogę go sobie przelać do mniejszego opakowania i zabrać ze sobą, aby po wyjściu ze sklepu, komunikacji miejskiej czy też publicznej móc zdezynfekować ręce. Dzięki temu ograniczam rozprzestrzenianie się zarazków, które zostają usunięte w stu procentach dzięki płynowi. To daje mi gwarancję bezpieczeństwa oraz pewność, że się nie zarażę. Płyn oczywiście dostępny jest w różnych pojemnikach, jednak to pięciolitrowe moim zdaniem jest najbardziej ekonomiczne.

Pamiętajmy o prawidłowej dezynfekcji rąk, bo to jest naprawdę ważne. Wystarczy chwila nieuwagi – dotknięcie poręczy a następnie okolic oczu lub ust, aby zarazić się tą straszliwą chorobą.  Dzięki dezynfekcji możemy ograniczyć to ryzyko do minimum, szczególnie jeśli mieszkają z nam osoby starsze, które są bardziej narażone na zachorowanie.