Profesjonalne rzepy w sklepach

Sposobów na mocowanie zasłon w domu jest wiele. Można je powiesić na żabkach, specjalnych kółkach czy doszytych uszach. Bardziej dyskretnym sposobem jest zawieszenie ich na specjalnej taśmie rzepowej, która jest bardzo praktyczna.

Jak wygląda samoprzylepny rzep?

profesjonalne samoprzylepne rzepyDekoracje, które posiadamy w domach, powinny być ustawione w odpowiednich miejscach lub powieszone. W zależności od tego, co stanowi dekorację, można ją powiesić na haczyku albo zamocować na kleju. Jednak profesjonalne samoprzylepne rzepy są znacznie skuteczniejsze. Po pierwsze są niewidoczne i nie niszczymy powierzchni, do której ma być dana rzecz przytwierdzona, a po drugie są tanie. Rzepy są powszechnie stosowane w gospodarstwach domowych, w branży zabawkarskiej, medycznej czy dekoracyjnej. Oczywiści każda krawcowa doskonale zna rzep, ponieważ często go wszywa do kurtek, mankietów czy nawet sukienek. Składa się on z dwóch części, które mocno się ze sobą łączą. Profesjonalne rzepy można podzielić na kilka rodzajów ze względu na typ. Spotykamy rzepy na haczyk i pętelkę, grzybek i welur albo pętelkę nieczesaną. W sprzedaży dostaniemy rzep o wielu szerokościach, a nawet specjalnie przygotowanych kształtach. Wszystko to powoduje, że są one praktyczne i szeroko stosowane. Nawet w sklepach papierniczych można spotkać teczki zamykane na rzep w kształcie małego kółeczka. Przeważnie rzepy są wszywane do konkretnych materiałów, ale dostępne są także samoprzylepne z klejem kauczukowym, które świetnie się trzymają przeróżnych powierzchni.

Wbrew pozorom, ten niewielki kawałek materiału zapewnia mocne łączenie, a niewiele kosztuje. Za metr bieżący rzepu trzeba zapłacić od złoty czterdzieści do maksymalnie trzech złotych, więc nie jest to wysoki koszt. Samoprzylepne rzepy kupimy w większości sklepów budowlanych.