Prozdrowotne sauny fińskie

 

Słysząc słowo 'sauna’ od razu nasuwa się myśl o małym, ciasnym pomieszczeniu pełnym rozgrzanej pary. Otóż sauny to jednak nie tylko para. Obecnie w użyciu są aż trzy rodzaje saun. Oprócz tych parowych, o których już wspomniałem są jeszcze sauny na podczerwień oraz sauny fińskie. Dziś chciałbym skupić się szczególnie na tych drugich, które pochodzą z zimnej Finlandii. 

Suche sauny przydomowe

sauna fińska małopolskieJeszcze do niedawna było tak, że chcąc pójść do sauny to musieliśmy odwiedzić jakiś hotel lub sanatorium. Obecnie sauny powstają przy siłowniach, basenach czy klubach fitness. Jeśli ktoś chce jednak z saun korzystać częściej to najlepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie takiej sauny w ogrodzie. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest sauna fińska małopolskie jest województwem, w którym znaleźć możemy całe mnóstwo firm oferujących budowę takich obiektów w naszym ogrodzie czy nawet we wnętrzu domu. Materiałem z jakiego powstają takie sauny zawsze jest drewno. Tradycyjne sauny fińskie budowane są najczęściej ze świerka skandynawskiego lub też z niego tańszej sosny. Generalnie najczęściej stawia się na gatunki drzew iglastych bowiem są one najzdrowsze i jednocześnie odporne na wpływ wysokiej temperatury. W takich saunach dodatkowo uwalniane są olejki eteryczne zawarte w drewnie, które pozytywnie wpływają na nasz układ oddechowy. Sauny z takiego drewna również powstają wewnątrz budynku w jakimś niezagospodarowanym pomieszczeniu.

Ogólnie rzecz biorąc saunę fińską możemy wybudować samodzielnie. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm zajmujących się profesjonalną, kompleksową budową takich obiektów. Wówczas będziemy mieć stuprocentową pewność co do tego, że nasza sauna wykonana została w sposób prawidłowy.