Przepiękny krajobraz koło domu seniora

To były moje pierwsze wakacje od dłuższego czasu. Bardzo długo zastanawiałem się nad tym gdzie mam jechać. Koleżanka polecała mi pomorze. Postanowiłem wybrać się do Gdańska. Zawsze lubiłem morze, a czytałem, że zobaczę tam bardzo ładną architekturę.

Dom seniora w pomorskim jest interesujący

dom senioraZabrałem ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela Azorka i pojechaliśmy w nieznane. Pierwszy dzień chciałem poświęcić na zwiedzanie miasta. Poznałem wiele interesujących restauracji oraz kawiarni. Moją uwagę przykuł jednak piękny dom seniora nad morzem. Był to wielki budynek, który odznaczał się wyjątkową architekturą. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Był stosunkowo duży i bardzo ładnie się prezentował. Jego architektura była prawdziwą sztuką. Postanowiłem poczytać o tym budynku w internecie. Okazało się, że ten dom opieki był bardzo stary, jednak kilka lat temu znalazł się inwestor, który zapragnął wyremontowania go. Zatrudnił on światowej sławy architekta, który charakteryzował się olbrzymią kreatywnością. Był bardzo znany na terenie Szwecji. Po zdobyciu kilku informacji zapragnąłem wejść do środka. Znajdował się w nim sklepik, duża sala gimnastyczna, przychodnia zdrowia oraz wiele innych mniejszych obiektów. Staruszkowie tam pochodzili z bardzo bogatych rodów. Nie każdego byłoby stać na takie luksusy. Ich ulubionymi zajęciami była gra w golfa, teatr oraz koncerty. Często sławne gwiazdy decydowały się na specjalny występ w tym miejscu. Bardzo mnie to zaskoczyło. Te osoby miały tyle fortuny, że z nudów zamawiali sobie coraz to inne gwiazdy. Dom seniora pomorskie obfitował w wyszukane towarzystwo. Po krótkim przemyśleniu zdałem sobie sprawę, że nie chciałbym tam kiedyś wylądować.

Moim marzeniem byłaby spokojna starość we własnym rodzinnym domu. Źle czułbym się pośród obcych ludzi. Na dodatek źle znosiłem samotność. Czułem się najlepiej wśród starych i sprawdzonych ludzi.