Przewóz zwierząt może być skomplikowany

W moim rodzinnym domu bardzo dużo osób wyjeżdżało za granicę. W dodatku pewne osoby wybierały różne kierunki. Najbardziej popularna była Anglia, Niemcy oraz Norwegia. Ja nie zamierzałem się przenosić w przeciwieństwie do mojego brata.

Przewóz zwierząt i wizyta u weterynarza

przewóz zwierzątOn twierdził, że tutaj nie ma żadnej przyszłości i planował jakieś przeprowadzki do Anglii. Ja nie powielałem jego decyzji ale zawsze wspierałem i pomagałem jakoś wszystko logicznie zaplanować. Miał szczęście, ponieważ w okolicy mieszkała nasza kuzynka i obiecała, że na początku będzie mógł z nią pomieszkać. Busy Anglia Polska jeździły co chwilę więc z transportem nie było absolutnie żadnego problemu. Według mnie to również było jakieś konkretne rozwiązanie. Ja zapisałem go na kurs języka obcego aby ułatwić start. Oczywiście obiecałem, że będę mu regularnie wysyłał paczki do Anglii. Tam jedzenie jest naprawdę drogie i warto mieć coś z kraju. Nawet sosy czy jakieś konfitury. Obawiałem się jednak, że wszystko może się zgubić. Największy problem miał ze swoim psem. Był to bardzo duży dog niemiecki. Przewóz zwierząt jest bardzo skomplikowany i musiał znaleźć weterynarza, który załatwi szczepienia oraz paszport. Na wyrobienie takich dokumentów należy bardzo długo czekać, a wszystko jest po prostu drogie. Już w lepszym położeniu znajduje się po prostu transport paczek. Ostatecznie mój brat wyjechał autobusem w połowie marca.

Na miejscu miał udać się do kuzynki, a następnie szukał pracy. Oczywiście rzeczywistość wcale nie jest taka łatwa jak się wydaje, a on został barmanem. Miał wyższe oczekiwania i nie spodziewał się aż tak niskiego stanowiska. Niestety tak się stało.

Więcej o przewozie zwierząt na stronie http://www.poloniaexpress.pl