Rajstopy dla dzieci

Dzieci bardzo szybko się brudzą i często niszczą swoje ubranka, bo zaliczają częste upadki, szczególnie kiedy się uczą chodzić. Rodzice muszą się zaopatrzyć w odpowiednią ilość ubrań, gdyż czasem bywa, że malucha trzeba przebierać kilka raz dziennie.

Jak wyglądają modele rajstop dla dzieci?

rajstopy dziecięce sklepDla niemowlaków, podstawowym ubraniem są body, które są bardzo praktyczne i wygodne dla dziecka i w zakładaniu dla rodzica. Kiedy robi się chłodniej, to zakładamy maluchom spodenki, albo rajstopy dostosowane do ich wieku. Jeżeli chcemy kupić dobre rajstopy dziecięce sklep internetowy z pewnością będzie miał ich największy wybór. Dla maluchów od urodzenia do moment aż zaczną stawiać pierwsze kroki, są to rajstopy bawełniane z podwójnymi zaszyciami na pupie, oraz z wyraźnie zaznaczoną stópką. Są dostępne w cieńszej wersji na lato i grubszej na zimę. Dla nieco starszych maluchów, które zaczynają już raczkować i chodzić, najlepsze będą rajstopy z gumeczkami na spodzie stopy i na kolankach. Ułatwiają one przemieszczanie się maluchowi i zapobiegają ślizganiu. Dobrej jakości rajstopy się nie przetrą, ani nie roztargają nawet przy intensywnym użytkowaniu. Mogą je nosić dziewczynki, ale także chłopcy, bo mają uniwersalny fason i jedynie różnią się kolorami i ewentualnymi nadrukami. Dla chłopców rajstopy są w ciemniejszych barwach, a dla dziewczynek są białe, kremowe, różowe i mogą mieć kolorowe wzorki. Warto zrobić większe zakupy w sklepie dziecięcym i kupić od razu kilka par rajstop, bo na pewno się przydadzą.

Rajstopy dziecięce mają rozmiary liczone zgodnie ze wzrostem. Dla bardzo małych dzieci, do roczku, rozmiar jest określany w miesiącach. Przy wyborze rozmiaru, trzeba je dokładnie sprawdzić, żeby nie były zbyt małe stópki, bo mogą zdeformować stopę.