Rodzaje materacy do spania

Dzięki najnowszym rozwiązaniom można cieszyć się z materaca, który reaguje na ciepło ciała, albo takiego który dopasowuje się do jego kształtu. To wszystko po to, aby każdy klient znalazł coś odpowiedniego dla siebie i mógł cieszyć się z komfortowego snu. Dla osób, które wolą klasyczne rozwiązania dostępne są materace sprężynowe.

Jaki materac – sprężynowy czy piankowy?

Materace piankoweStając przed wyborem nowego materaca do spania warto zastanowić się nad jego rodzajem. Na rynku dostępne są materace piankowe oraz sprężynowe. Najnowszej generacji materace sprężynowe nie uginają się na całej powierzchni, w przeciwieństwie do klasycznych materacy bonelowych. Materace piankowe zaś cechuje wysoka elastyczność i zdolność dopasowania się do sylwetki, aby zapewnić jej odpowiednie podpracie i komfortowy odpoczynek. Dla osób, które cenią sobie klasyczne materace sprężynowe polecana jest ich nowsza wersja, czyli materace kieszeniowe. Osoby, które lubią nowoczesne rozwiązania i niestandardowe wypełnienia materacy, powinny wybrać materac piankowy. Na rynku dostępne są takie wykonane z pianki wysokoelastycznej ,która w perfekcyjny sposób dopasowuje się do sylwetki, materace z pianki termoelastycznej będą reagowały na ciepło ciała śpiącej na nim osoby. Materace piankowe są idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ często wykonane są z naturalnych antyalergicznych włókien, mają właściwości które odprowadzają wilgoć i dzięki temu wewnątrz nie tworzy się pleśń i nie gromadzą alergeny.

Właściwy materac to ważna rzecz, dlatego warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Materace piankowe są najbardziej nowoczesne i posiadają szereg zalet. Jeśli ktoś jednak nie ma dużych wymagań, tylko zależy mu na komforcie powinien wybrać materac sprężynowy. Każdy znajdzie coś dla siebie.