Rodzaje skupów działających w kraju

W kraju można spotkać różnego rodzaju skupy. Mogą być to małe skupy, albo też dość sporę. Wszystko zależeć będzie od tego, co jest skupowane. Przez to można określić ich rodzaje.

Skup znaczków i innych przedmiotów

skup znaczkówPrzez półtora roku mieszkałam w Bydgoszczy i to na przeciwko takiego jednego skupu, w którym była skupowana używana odzież. Ale brane były tylko te, które były w bardzo dobrym stanie. Interes nie szedł im zbyt dobrze i zamknęli skup. Tak naprawdę to można skupować niemalże wszystko, co tylko cię chce. Jeśli chcecie mieć fachowy skup znaczków w Bydgoszczy, to czemu nie. Choć osobiście nie spotkałam się z tego typu skupem. Ale nie jest powiedziane, że nie ma takiego skupu. Co więcej można wyróżnić. Na pewno nie można pominąć skupu runa leśnego, zwłaszcza grzybów i jagód. Przy takim skupie można dość sporo zarobić. Czasami można uzbierać sobie kilkaset złotych. Często młodzież jeździ na tego typu zbiory i zanosi potem je na dany skup, który oferuje najwyższą cenę za zbiory. Bardziej ekskluzywnym skupem będzie skup złota, nie każdy przecież ma dostęp do złota, by móc go sprzedać w skupie. Skoro można skupować złoto, to jak najbardziej można w naszym kraju znaleźć skup srebra. Idąc dalej tym tropem można wyróżnić skup monet, ale tam trzeba oddać naprawdę wartościowe monety, nie każdy skup może przyjąć każdą monetę. Wcale nie jest powiedziane, że skup musi koniecznie coś skupić i nie może nam odmówić. Później taki skup musi przecież odsprzedać skupiony towar i w przypadku monet, one muszą być dobre gatunkowo, to znaczy nie mogą być zniszczone, muszą być zachowane w dobrej formie.

Żaden sklep numizmatyczny, korzystający z oferty skupu nie przyjmie do siebie monety zlej jakościowo. Odbiegając od tego tematu mamy też skupy z owocami np. jabłka. Może też być skup dziczyzny.