Różne rodzaje materacy

 

Dobry materac to podstawa dobrego snu. Dlatego niezmiernie ważny jest wybór tej części wyposażenia sypialni. Jeśli podejmiemy złą decyzję, możemy nie przespać ani jednej nocy. Przed zakupem warto dowiedzieć się jakie materace mają w swojej ofercie producenci i sprzedawcy.

Jaki materac wybrać do sypialni?

materac 160x200 jaki wybraćPrzed zakupem materaca należy zmierzyć nasze łóżko. Najpopularniejszy wymiar łóżka to 160×200. Gdy już poznamy wymiar można zastanawiać się materac 160×200 jaki wybrać. Jeśli cenimy sobie wygodę i dobry sen, sprawdzi się twardy materac. Dzięki niemu unikniemy różnego rodzaju bólu z powodu niewyspania. Oprócz tego warto dowiedzieć się jakie istnieją rodzaje materacy. Pierwszy z nich to materac sprężynowy. To najtańszy materac jaki można kupić. W środku znajdują się powiązane ze sobą sprężyny, które uginają się pod ciężarem osoby na nim śpiącej. Drugim rodzajem jest materac kieszeniowy. To bardziej zaawansowany rodzaj materaca sprężynowego. W tym materacu sprężyny schowane są w tak zwanych kieszeniach, dzięki temu dostosowuje się do kształtu ciała. Kolejny to materac lateksowy. Wypełniony jest oczywiście lateksem i kauczukiem. Dzięki temu, kiedy wstajemy z łóżka, materac szybko wraca do swojego pierwotnego stanu. Następny jest materac piankowy. Jeżeli chodzi o ten rodzaj materaców, dzielą się one na wysoko elastyczne i termo elastyczne. Te pierwsze podobne są do materacy lateksowych, te drugie natomiast zapewniają lepszą wentylację. Dzięki temu nasza skóra oddycha w nocy i nie poci się.

Na postawie wszystkich informacji wymienionych wyżej, z łatwością możemy wybrać odpowiedni materac dla siebie. Wszystko zależy również od ceny, jaką jesteśmy w stanie zapłacić. Pamiętajmy jednak, że im lepszy materac wybierzemy, tym lepiej będzie nam się spało.