Różowa budka dla kota

Byłam sobie na zakupach w centrum handlowym, poszukując ubrań na lato. Przy okazji wpadła mi w oko pewna budka dla psa. Była ona w uroczym kolorze różowym. Jest to moja ulubiona barwa, a poza tym odcień był po prostu świetny. Ja przepadam za takimi delikatnymi pastelowymi kolorami.

Czy budka dla psa sprawdzi się i dla kota?

budka dla psaStwierdziłam, że mój kot będzie zachwycony takim podarkiem z mojej strony. Do tej pory w sumie nie miał własnego legowiska, a to było bardzo przytulne i idealne nawet dla kota. Nie był więc przyzwyczajony. Pewnie nie wiedział, do czego to służy. W każdym razie zakupiona budka dla psa nie sprawdziła się. Kot ją obwąchał jak dotąd i nie wyraził chęci korzystania. Może jednak jeszcze się wszystko zmieni, bo zakup był poczyniony dopiero z tydzień temu, a widzę, że kto oswaja się z budką, obwąchując ją i obchodząc z każdej strony. Może już niedługo będzie dlań tak użyteczna jak legowisko dla psa, które dostał mój Azor. On od razu polubił miękkie swoje łóżeczko. Spędza tam każdą chwilę, kiedy mu się tylko zamykają oczy. Wrzuca tam wszystkie zabawki i tak dalej. Kiedy mówię mu, żeby poszedł na miejsce, to on zawsze wie, gdzie to jest. Nie chciałam stawiać na żaden brzydki materac dla psa, tylko kupiłam taką jakby kanapę. Jest ona bardzo niziutka, ale miękka i pięknie się prezentuje. Byłam naprawdę pod wrażeniem, bo ja na wygląd zwracam ogromną uwagę.

 

Być może mój kot też i nie spodobała mu się wersja budki w kolorze różowym. W końcu jest on kotem a nie kotką, więc może poczuł się urażony? Sama już nie wiem. Nigdy dotąd nie podejrzewałam kotów o taką inteligencję.