Rynek pracy i wtryskarki przemysłowe

Podobno pracy w kraju jest coraz więcej. Niskie koszty produkcji i jeszcze tańsza siła robocza sprawiają, że nasza gospodarka przeżywa rozkwit. Jest to jednak praca niskiej jakości, często tymczasowa, dorywcza, z nieuregulowanym czasem pracy.

Coraz większe zapotrzebowanie na obsługę wtryskarki

wtryskarkiZarobki są często określane jako skandaliczne. Ponadto umowy są najczęściej podpisywane za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, nierzadko przedłużane co tydzień, dwa. Jedną z najpowszechniejszych tego typu prac jest praca przy obsłudze wtryskarki. Warto tu podkreślić, że obsługa nie jet tym samym co serwis wtryskarek. W przeciwieństwie do tego drugiego, obsługa nie wymaga żadnego doświadczenia, wykształcenia czy przygotowania specjalistycznego. Podjąć ją może dosłownie każdy, poprzedzają ją najczęściej jedynie krótkie szkolenia przetwórstwo tworzyw. Wobec tego agencje faktycznie rekrutują dosłownie każdego. I tak na spotkaniu organizacyjnym spotkamy zarówno młodzież jak i emerytów, osoby po gimnazjum jak i zdesperowanych magistrów. Wtryskarka nie jest maszyną skomplikowaną a jej obsługa często ogranicza się zaledwie do wykładania wyprodukowanych elementów na palety. Urozmaiceniem będą zlecenia, które należy odpowiednio zapakować, dołączyć naklejki czy etykiety. Ale to tyle. W rezultacie praca jest niezwykle nużąca, nie ma w niej nic ambitnego.

 

Ponadto praca jest wykonywana na stojąco, wtryskarka pracuje szybko i tego samego oczekuje się os obsługującego ją pracownika. To wszystko i niskie zarobki sprawiają, że praca przy obsłudze wtryskarki nie cieszy się zbytnim powodzeniem.