Rzetelna nauka jazdy

Prawo jazdy ma kilka kategorii, które są przyporządkowane do odpowiednich rodzajów pojazdów. Najczęściej jest wybierana kategoria B, gdyż upoważnia do prowadzenia samochodu osobowego. Szkolenie z tej kategorii trwa sześćdziesiąt godzin.

Kto szkoli kursantów na kursie nauki jazdy?

nauka jazdy krakówOśrodki Szkolenia Kierowców znajdują się niemalże w każdym mieście, gdyż zainteresowanie robieniem prawa jazdy jest bardzo duże. Przystępują do niego nawet osoby uczące się w szkole średniej, ponieważ można się zapisać na kurs mając ukończone osiemnaście lat. Jeżeli interesuje nas profesjonalna nauka jazdy Kraków jest idealnym miastem na poszukiwanie Ośrodka Szkolenia Kierowców. To w nim zaczyna się przygoda z samochodem. Kurs dzieli się na dwie części, teoretyczną i praktyczną. Pierwsza dotyczy trzydziestu godzin wykładów na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego i typowych sytuacji drogowych, które mogą spotkać każdego kierowcę. druga część obejmuje jazdy z instruktorem po ulicach Krakowa. Pierwsze chwile za kierownicą, przyszli kierowcy spędzają na placu manewrowym, gdzie uczą się zatrzymywać, ruszać, skręcać czy robić ósemki między pachołkami. Dopiero po kilku godzinach nauki, instruktorzy zabierają kursantów na ulice miasta, gdzie panuje przeważnie duże zagęszczenie. Takie warunki są trudne do nauki, ale też rzucenie kursanta na głęboką wodę sprawia, że szybciej się uczy. Wszystkie nabyte podczas kursu nauki jazdy umiejętności będą skrupulatnie sprawdzane przez egzaminatora na zaliczeniu.

Dobre przygotowanie do egzaminu jest podstawą do jego zaliczenia. Choć statystyki są nieubłagane i jasno pokazują, że jedynie co dziesiąty kursant zalicza egzamin za pierwszym podejściem, a cała reszta musi się borykać z licznymi egzaminami poprawkowymi.