Serwis narciarski-Warszawa u Biskupa

Jak wiadomo każdy lubi sport i nieważne czy jest kanalarzem, hydraulikiem czy księdzem. Właśnie o tą ostatnią grupę zawodową zahaczymy. Ostatnio w jednej diecezji, konkretnie warszawskiej pojawił się biskup, który bardzo kocha sport.

Serwis narciarski u Biskupa organizuje zawody

serwis narciarski-WarszawaJest znany z organizacji wyścigów kotów rasowych o puchar Biskupa, rozgrywek międzyszkolnych w pici-polo na dwie bramki. Ostatnio uniesiony sukcesami pani Justyny Kowalczyk postanowił zainteresować się sportami zimowymi i zorganizować: „Pierwszy diecezjalny bieg narciarski o Puchar Biskupa”. Całość ma polegać na biegu na nartach z jednej diecezjalnej parafii do drugiej po terenie miasta. Oczywiście biskup chcąc się do wszystkiego profesjonalnie do wszystkiego przygotować otworzył specjalistyczny serwis narciarski-Warszawa dla uczestników zawodów. Aby wziąć udział w zawodach należy mieć własne narty biegowe, które zostaną przygotowane do biegu jak i posmarowane w wyżej wymienionym serwisie. Biegi narciarskie odbędą się w kilku kategoriach. I tak swoją osobną kategorie będą miały zakonnice, zakonnicy, księża, ministranci, wierni, chóry kościelne, organiści oraz ateiści (dla nich została wyznaczona specjalna trasa, która prowadzi na skraj przepaści, żeby Ci mniej kumaci niestety tam wpadli). Specjalnym gościem zawodów będzie delegacja z Watykanu, która w pokazowym biegu wokół katedry zmierzy się z zakonnikami z Jasnej Góry. Już dziś można powiedzieć, że pojedynek będzie zacięty, a ten kto wygra to przez cały rok będzie na językach wszystkich wiernych w kraju jak i zagranicą. Podczas zawodów odbędą się też okolicznościowe licytacje pamiątek kościelnych jak i będzie możliwość przygarnięcia rodziny uchodźców.

Stąd apel do wszystkich uchodźców, przybywajcie do Warszawy, a na pewno znajdzie się ktoś kto się wami zaopiekuje. Miejmy nadzieję, że zawody biskupa będą udaną imprezą i na stałe wpiszą się w kalendarz diecezji warszawskiej. Warszawa potrzebuje takich ludzi i imprez.