Siatka na krety odstraszy je.

Chyba żadnego ogrodnika nie da się przekonać do tego, że kret to sympatyczne i pożyteczne zwierzątko. Zjada on przecież ślimaki, które mogą podjadać zasadzone przez nas warzywa. Siatka na krety jest potrzebna.

Najlepszą skuteczność ma siatka na krety.

siatka na kretyWydawałoby się, że kret robi nam przysługę, ale z jego bytowaniem wiąże się o wiele więcej kłopotów niż dobrych stron. Zazwyczaj każdy, kto posiada własną uprawę, nad którą ciężko pracował, załamuje ręce, kiedy widzi pierwsze kopce kreta pośród warzyw. Siatka na krety nie jest w tym miejscu dobrym wyborem, chociaż jest najlepszym rozwiązaniem. A może postawić na sprzęt jakim jest profesjonalna pułapka na krety, w którą zwierzak daje się złapać, ponieważ praktycznie nie widzi. Potem możemy naszego tymczasowego więźnia wywieźć daleko od domu, na obszar, w którym może swobodnie drążyć korytarze i prowadzić swój żywot. Nieraz reklamowany jest także skuteczny odstraszacz kretów. Można także wykorzystać niechęć zwierzęcia do silnych zapachów. Gotowe preparaty zapachowe przeciwko kretom można znaleźć w sklepach ogrodniczych. Jeżeli chcemy to zrobić domowym sposobem, możemy próbować włożyć w kopce szmatkę z ropą lub naftą albo terpentyną. Sprawdzi się też sadzenie w pobliżu warzy silnie pachnących i odstraszających krety roślin, których przykładem mogą być aksamitki. Oczywiście kretów nie można zabijać, ponieważ jest to gatunek pod ochroną. choć wydawać by się mogło, że w naszym kraju jest mnogość tych zwierząt to tak naprawdę stale maleje ich populacja. Z tego względu najlepszym wyjściem jest po prostu stosowanie najskuteczniejszych domowych lub sklepowych metod na ich odstraszanie.

Jednym z nich jest siatka na kreta, która działa utrudniając im życie. dzięki temu szybko opuszczają miejsce z zakopaną siatką. Jeżeli zastanawiamy się jak pozbyć się kreta i chcemy mieć pewność. że zwierzątku nie stanie się nic złego, najlepiej zastosować wyłapywanie. Tak naprawdę nie potrzeba do tego pułapek, ponieważ na kreta można się zaczaić w ogrodzie i kiedy zacznie wykopywać ziemię, sprawnym ruchem łopaty przenieść go do wiadra.