Skuteczna mikrodermabrazja w Szczecinie – wybór gabinetu kosmetycznego

 

Gabinety kosmetyczne oferują nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można profesjonalnie zadbać o swoją cerę. Wśród zabiegów warto wspomnieć o mikrodermabrazji. Jest to zabieg stosunkowo nowy, który polega na ścieraniu powierzchniowych warstw naskórka.

Rodzaje skutecznej mikrodermabrazji w Szczecinie

skuteczna mikrodermabrazja w SzczecinieNaskórek ścierany jest przy pomocy specjalnego urządzenia. Używa się do tego mikrokryształów, które pozbywają się zrogowaciałych, czyli martwych już komórek naskórka (najbardziej powierzchownej warstwy skóry, która ma kontakt z otoczeniem). Oczywiście zabieg wykonywany jest przez specjalistów w tej dziedzinie – pracowników gabinetów kosmetycznych. Taki mikropeeling umożliwia mechaniczne złuszczanie naskórka. Są różne rodzaje mikrodermabrazji – w zależności od tego, jakiego materiału używa się do ścierania naskórka. Głowice mogą mieć różną budowę. Najdroższą, ale też najskuteczniejszą metodą jest mikrodermabrazja diamentowa. W tym urządzeniu głowica wykonana jest z diamentu. Taka skuteczna mikrodermabrazja w Szczecinie wskazana jest dla osób z problemami skórnymi, ze skórą wrażliwą oraz alergiczną. Można też stosować mikrodermabrazję korundową. Korund to inaczej kryształki tlenku glinu. Poza ścieraniem naskórka tlenek glinu mobilizuje i stymuluje powstawanie kolagenu oraz elastyny – głównych białek znajdujących się w skórze. Można też skorzystać z mikrodermabrazji tlenowej. Ten typ mikrodermabrazji łączy w sobie tlen oraz sól fizjologiczną. Zadaniem tego typu zabiegu jest nie tylko złuszczenie naskórka, ale też pozbycie się zanieczyszczeń, które odpowiadają za powstawanie zaskórników.

Mikrodermabrazja to zabieg, który stosuje się w różnych problemach skórnych. Najczęściej z mikrodermabrazji korzystają osoby z cerą trądzikową, bliznami, zmarszczkami, rozstępami, wiotką skórą i nie tylko.