Skuteczne chronienie kota przed kleszczami

Mając kota, który wychodzi na podwórko musimy zadbać o to, by uniknąć możliwości ugryzień kleszcza. Dlatego należy się zapoznać z ciekawymi sposobami, które pomogą nam uniemożliwić występowania tego typu sytuacji. Nie są one trudne, a jednak warte zapamiętania, gdyż unikniemy niechcianych później konsekwencji. 

Metody na uniknięcie kleszczy u kota

ochrona przeciw kleszczom dla kotaZanim wypuścimy naszego kota na dwór musimy odpowiednio go przygotować, ponieważ trwa sezon kleszczowy. Niestety, ugryzienia kleszczy mogą powodować boreliozę, która jest niezbyt ciekawą chorobą. Dlatego tak ważna jest ochrona przeciw kleszczom dla kota, dzięki czemu nie będziemy musieli się bać o naszego zwierzaka. Mimo to jeśli nie musimy wypuszczać kota na zewnątrz nie róbmy tego. Unikniemy w pełni wszystkich tego konsekwencji bez potrzeby zaopatrywania się w asortyment przeciw temu robactwu. Jeżeli jednak nasz kot uwielbia wychodzić to przygotujmy kilka alternatyw. Może to być sprej, którym opryskamy zwierzaka tuż przed wyjściem albo proszek do posypania futra. Innym rozwiązaniem będzie obroża przeciw kleszczom, którą należy co jakiś czas zmienić. Poza tym warto co jakiś czas kota umyć korzystając z szamponu przeznaczonego do odstraszania kleszczy. Mimo to jeśli ciągle nie jesteśmy pewni możemy skonsultować z weterynarzem przyjmowanie tabletek doustnych przez naszego pupila. To jedna ze skuteczniejszych metod uniknięcia ugryzień kleszcza na dworze.

Warto przygotować naszego kota przed każdym wyjściem na zewnątrz. Zadbajmy o odpowiednią obrożę przeciw kleszczom, posypmy proszkiem albo spryskajmy sprejem. Jeśli nie jesteśmy pewni skorzystajmy z farmakologii, ale po konsultacji z weterynarzem. Po każdym powrocie kota ze spaceru dokładnie obejrzyjmy jego futro, aby zapobiec kleszczom.