Spadki po najbliższych krewnych

Gdy moi rodzice zginęli w wypadku samochodowym, byłem załamany. Nie miałem pojęcia co zrobić w zaistniałej sytuacji. Nie mogłem skupić się nawet na własnej pracy, a co dopiero na myśleniu o kwestiach formalnych, związanych z przyjęciem przeze mnie spadku. Dlatego też zdecydowałem się na wynajęcie firmy, która za mnie zajmie się wszystkimi aspektami prawnymi.

Spadek po rodzicach bez podatku

spadki po rodzicach w KrakowieZatrudnienie profesjonalnej firmy, przeprowadzającej spadki po rodzicach w Krakowie okazało się bardzo dobrą decyzją. Okazało się, że gdybym zaniechał pewnych działań, musiałbym zapłacić kolosalny podatek. Jak wyjaśnił mi przedstawiciel firmy, zaliczam się zgodnie z odpowiednimi regulacjami prawnymi do pierwszej grupy osób otrzymujących spadek, czyli do grona najbliższych krewnych. W związku z tym w ciągu sześciu miesięcy od nabycia spadku musiałem złożyć stosowne oświadczenie przed naczelnikiem odpowiedniego urzędu skarbowego, dotyczące masy spadkowej. Gdybym tego nie zrobił, musiałbym odprowadzić podatek od wartości spadku, w związku z czym straciłbym sporo pieniędzy. Na szczęście, dzięki profesjonalizmowi osób, którzy zaoferowali mi pomoc prawną, udało mi się dochować stosownych terminów i uniknąć konieczności uiszczenia podatku. Teraz jestem już zgodnie z prawem właścicielem trzech nieruchomości o pewnej ilości aktywów finansowych, które zostały nabyte zgodnie z prawem spadkowym oraz przepisami podatkowymi.

W sytuacji, gdy musiałem zająć się nabyciem spadku zdecydowałem się na skorzystanie z usług firmy oferującej profesjonalną pomoc w tej dziedzinie. Dzięki temu udało mi się dochować stosownych terminów, a co za tym idzie uniknąć konieczności odprowadzenia podatku od masy spadkowej. Jestem bardzo zadowolony, gdyż sam nie miałem o tym pojęcia i nie sprostałbym temu wyzwaniu.