Świry ekologicznej energii – bateria słoneczna

Wiadomym jest, że zawsze tam gdzie jest jakaś innowacyjna technologia to pojawią się jej zagorzali sympatycy. Potrafią oni wtedy wyłożyć mnóstwo pieniędzy aby takie urządzenia jak najczęściej pojawiały się w ich życiu. Możemy taki trend obserwować również jak ktoś bardzo lubi jakąś markę ubrań bądź butów.

Bateria słoneczna u mojego sąsiada

panele słoneczneJa patrząc na swojego sąsiada zauważyłem jak takie zachowanie wpływa na jego codzienne życie. Jest on niesamowitym zwolennikiem pozyskiwania energii elektrycznej z użyciem surowców odnawialnych. Uważa, że tylko w taki sposób ludzie są w stanie zredukować zanieczyszczenie środowiska i uratować naszą planetę. Twierdzi, że spalanie paliw kopalnianych to największe zło na świecie, ponieważ powoduję emisje gazów cieplarnianych do atmosfery. A jak wiadomo to one są odpowiedzialne za globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne, I dlatego właśnie aby promować ten ekologiczny sposób życia staje się przykładem dla innych ludzi. Posiada on dom ustrojony w panele słoneczne dzięki którym nie tylko zasila swój dom ale również innych. Odprowadza on bowiem nadmiary zgromadzonej energii do obiegu i zyskuje dodatkowe pieniądze na nowe technologie. Jak sam twierdzi bateria słoneczna nie jest tania ale podczas ich użytkowania koszt inwestycji zwraca się dwukrotnie. Poza tym mówił, że dostał spore dofinansowanie od państwa na pierwsze egzemplarze. Dodatkowo ten mój sąsiad twierdzi, że nie płaci żadnych rachunków za prąd.

Wszystkie urządzenia w jego domu są zasilane ekologiczną energią którą zapewnia mu wielka bateria słoneczna na dachu. W sumie nie mam powodów aby nie wierzyć jego słowom. Patrząc na jego życie sam zaczynam się powoli przekonywać do tego trybu życia.