Szeroki wybór korków rozporowych

To powszechny element montażowy, stosowany w wielu sektorach budowlanych i nie tylko. Przede wszystkim dzięki specjalnej konstrukcji oraz zróżnicowanej długości, element ten jest bardzo wszechstronny, a jednocześnie bardzo prosty w montażu. Przede wszystkim, to jego stosowania niezbędne są wiertła, umożliwiające wykonanie wstępnego odwiertu, w którym następni znajdować się będzie kołek.

Zastosowanie kołków montażowych

fischer kołki rozporoweElementy tego typu są znane każdej osobie, która na co dzień działa w branży budowlanej. To idealny sposób trwałego, stabilnego i żywotnego sposobu montowania różnego typu elementów oraz scalania ich ze sobą. Także domowi majsterkowicze niejednokrotnie posiadają zapas kołków, z uwagi na ich wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkich fischer kołki rozporowe to hasło, które pozwala na namierzenie sklepów internetowych, oferujących w sprzedaży produkty jednego z najlepszych elementów monterskich. Montaż kołków jest bardzo prosty, jednak do jego realizacji niezbędne jest wiertło odpowiedniej długości oraz średnicy, w zależności od wymiarów kołka. Do odwiertu wsadzony zostaje kołek, w który następnie zostaje wkręcona śruba. Podczas wkręcania, korek zaczyna rozpychać się, zwiększając swoją średnicę, co ma przekłada się na siłę mocowania, wykonanego w ten sposób łączenia. Za pomocą kołków można scalać elementy w takich materiałach jak drewno, czy beton.

Niejednokrotnie elementy cięższe, jak obrazy, bogato ozdobione lustra mocowane są za pomocą kołków, ponieważ zapewnia to możliwość bezpiecznego zawieszenia danego elementu. W zależności od ciężaru, możliwe jest stosowanie kołków o większej średnicy i długości, bądź kołków krótszych i węższych. Znaczenie ma również materiał, w którym bezpośrednio będą mocowane kołki.